Úvod > Aktuality > V Kouřimi se pobavíte na tradičním masopustu
V Kourimském skanzenu se chystá masopustní veselí
"> V Kourimském skanzenu se chystá masopustní veselí "> Ve skanzenu ožijí typické masopustní masky "> V expozici vesnické školy v Týrovicích bude masopust pokracovat besedou z cyklu Ceský rok
Kultura

V Kouřimi se pobavíte na tradičním masopustu

  • Vydáno25. února 2019
Pokud se rozmýšlíte kam zamířit v neděli 3. března, neváhejte a zapojte se do masopustního veselí v kouřimském skanzenu. Čeká vás také bohatá nabídka tradičních pokrmů – domácí uzeniny, zvěřinové speciality, medovina, tradiční placky, tatranské sýry, koření, bylinné čaje a další.
Po roce opět dorazilo do kouřimského skanzenu masopustní veselí. Ve skanzenu opět ožijí typické masopustní masky, jakými jsou například kobyla, laufr, holka, turci, židi, slamák, bába s nůší a mnohé další. Obchůzky budou začínat v 10 hodin a celý program bude pokračovat až do 16 hodin.
 
K masopustu patří dobré jídlo, a tak si budete moci pochutnat na zabijačkových dobrotách od mistra řezníka. Ve stáncích se bude prodávat medovina, svařené víno, placky slané i sladké, zvěřinové speciality nebo čerstvé smažené koblížky.

Pro děti jsou připraveny výtvarné dílny. Kromě dobrého jídla patří k masopustu i hudba, a tak vám k jídlu a pití budou hrát lidové písně.

Nenechejte si ujít mimořádný zážitek – smažení a ochutnávku „božích milostí“.
Kostel sv. Štěpána v Kouřimi

Kostel sv. Štěpána v Kouřimi

Již sedm a půl století je chrám sv. Štěpána Prvomučedníka v Kouřimi architektonickou i duchovní dominantou města. Stavba se dodnes zachovala v relativně autentické podobě, která napovídá mnohé o charakteru raně gotického stavitelství.

Zvonice s obrácenými zvony v Kouřimi

Zvonice s obrácenými zvony v Kouřimi

Obrácené zvony jsou v České republice pouze na dvou místech a jedním z nich je Kouřim. Po staletí se o církevních svátcích z jejích útrob rozeznívají zvony, zavěšené atypicky srdci vzhůru. Zvony se rozeznívají šlapáním.

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb Kouřim

Muzeum lidových staveb shromažďuje stavitelské památky z území středních, východních a severních Čech. Nabízí tak přímé srovnání různých regionálních typů lidové architektury z období od 17. do 19. století. V průběhu roku se ve skanzenu konají rozmanité národopisné pořady.

Další aktuality