Úvod > Aktuality > Historické slavnosti v Kolíně připomenou dobu renesance
Historické slavnosti v Kolíně připomenou dobu renesance
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Zážitky

Historické slavnosti v Kolíně připomenou dobu renesance

  • Vydáno9. srpna 2022
V sobotu 13. srpna 2022 se budou v Kolíně konat již tradiční historické slavnosti na Kmochově ostrově. Celá akce je letos věnována době renesnce, zvláště pak osobnosti českého krále a římského císaře Rudolfa II., který bude přítomen po celý čas slavností. Můžete se těšit na dobové tržiště a ukázky řemesel, výstavu dobových zbraní, dobovou hudbu a mnoho dalšího.
středověkHistorická slavnost na Kmochově ostrově bude letos věnována renesanci. Během soboty 13. srpna 2022 nebudou chybět šermíři a rytířské turnaje, krásné dvorní dámy, které předvedou renesanční dobové tance, rozpustilí kejklíři, hudebníci a jejich dobová hudba, a spousta dalšího programu na hlavní scéně.

Vedlejší, táborová, scéna v půvabném prostředí ostrova nabídne mimo jiné vojenské ležení, výstavu renesančních zbraní, výuku tanců, naučné panely o životě šlechty za doby renesance, výzbroji vojáků od 16. do 17. století a další zajímavosti. Nebude chybět ani tržiště a střelnice z luků a kuší. Na návštěvníky čeká ve stínu stromů i alchymistická dílna, přehlídka dravců a ražba mincí. Celodenní program potrvá od 10:00 do 18:00 hodim.
 

Šerm, alchymisté, tanec a sám císař Rudolf II.

středověkV hlavním programu se představí i dvě šermířské skupiny, které předvedou své umění s meči i dalšími zbraněmi, taneční soubor s ukázkou dvorských tanců z časů renesance, kapela s dobovou hudbou a chytlavými písněmi, kejklíř, mistr alchymista, skvělá divadelní společnost a další. Slavností se zúčastní i sám císař Rudolf II. doprovodem a k vidění bude i bájný Golem.

K atmosféře starých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky nejen se šperky, keramikou, dřevěnými hračkami, dětskou dílnou nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností. Vstupné na historické slavnosti stojí 120 Kč.
Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Drobná stavba z roku 2015 s vyhlídkovou plošinou ve výšce 4 metry nad zemí a asi 8 metrů nad hladinou řeky Labe. Z rozhledny je omezený výhled na řeku, Masarykův most, část městské části Zálabí a severní frontu domů historického jádra města.

Další aktuality