Úvod > Aktuality > Historické slavnosti v Kolíně připomenou neklidná léta 1914 - 1945
Historické slavnosti v Kolíně připomenou neklidná léta 1914 - 1945
"> "> "> "> "> "> "> "> ">

Historické slavnosti v Kolíně připomenou neklidná léta 1914 - 1945

Vydáno 11. srpna 2020 Zážitky
V sobotu 15. srpna se budou v Kolíně konat již tradiční historické slavnosti na Kmochově ostrově. Letošním tématem jsou neklidná léta 1914 až 1945. Slavnosti tak letos budou připomínkou 75. výročí konce 2. světové války, ale rovným dílem zde bude prezentována i doba Rakouska-Uherska a meziválečné období, abychom ukázali vývoj, kterým naše země prošla v první polovině 20. století. Můžete se těšit na dobové tržiště a ukázky řemesel, výstavu dobových zbraní, dobovou hudbu a mnoho dalšího.
vojákHistorická slavnost na Kmochově ostrově bude letos připomínkou 75. výročí konce 2. světové války. Program bude probíhat od 10 do 18 hodin na hlavní scéně v amfiteátru a vedlejší scéně v parku u altánu.
Na hlavní scéně se můžete těšit např. na kapely Třehusk a Švejk Šraml, tance 19. až poloviny 20. stol. nebo divadelní představení.

Součástí akce bude i expozice „Kolín mezi světovými válkami“, polní pošta, výstavy vojenské techniky a výstroje, výstavka „Koruna česká – vývoj naší měny od Rakouska Uherska po rok 1960“, naučné panely mapující dobu od roku 1914 do roku 1945 a mnoho dalšího.

K atmosféře starých časů neodmyslitelně patří jarmark. Stánky nejen se šperky, keramikou, dřevěnými hračkami, dětskou dílnou nebo občerstvením budou i letos součástí historických slavností.
Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Rozhledna Maják na Kmochově ostrově v Kolíně

Drobná stavba z roku 2015 s vyhlídkovou plošinou ve výšce 4 metry nad zemí a asi 8 metrů nad hladinou řeky Labe. Z rozhledny je omezený výhled na řeku, Masarykův most, část městské části Zálabí a severní frontu domů historického jádra města.