Úvod > Aktuality > V Klášterní zahradě ve Vrchlabí probudíte své smysly
Nášlapná stezka v zahrade
"> Nášlapná stezka v zahrade "> Rastrové záhony "> Geoexpozice
Zážitky

V Klášterní zahradě ve Vrchlabí probudíte své smysly

  • Vydáno13. září 2013
Správa Krkonošského národního parku připravila ve Vrchlabí v nově otevřené klášterní zahradě na začátek podzimu od 14. do 20. září neobvyklou smyslovou akci, kterou "zhlédnete" pouze pomocí hmatu, sluchu a čichu. Akce je určena nejen pro zrakově postižené, ale i ty, kteří si chtějí vyzkoušet tento pocit a prožít si okolí poněkud pečlivěji a vnímavěji.
Nášlapná stezkaNa letošním okruhu zažijí návštěvníci různé simulované situace, které budou řešit s pocity nevidomého. Vyzkoušejí si pohyb se slepeckou hůlkou v bludišti, zahrají si míčovou hru s ozvučeným míčem a budou podle zvuků hledat v terénu některá krkonošská zvířata. Tradiční součástí akce je nášlapná stezka, kde návštěvníci v doprovodu průvodce naboso a poslepu procházejí po stezce vysypané různými přírodními materiály, a zbrusu nový vrbový tunel.

Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti a nutnosti osobní asistence průvodce je nezbytné se na tuto výstavu předem objednat na telefonním čísle 737 225 417. Akce je pro přihlášenou veřejnost přístupná pouze o víkendu 14. a 15. září a celý další týden je přístupná pro objednané školy.

Bývalá klášterní zahrada ve Vrchlabí je rozdělena do tří základní části. Prostor mezi Správou KRNAP a stanicí pro handicapované živočichy vyplňuje altán, proutěný tunel s pnoucími rostlinami a nášlapná stezka. Druhým prostorem je část u rybníčka, kde vyrostla geologická expozice pod širým nebem. Největším prostorem je areál za klášterní budovou, který tvoří devět záhonů, s různými typy krkonošské flóry.
Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

Zahrada, spojující někdejší augustiniánský klášter ve Vrchlabí (dnešní Krkonošské muzeum Správy KRNAP) a vrchlabský zámecký park nabízí místo k odpočinku, zábavě i vzdělávání.