Úvod > Aktuality > V Klášterech Český Krumlov vás čeká historie, zábava i poučení
V Klášterech Český Krumlov vás čeká historie, zábava i poučení
"> "> ">
Památky

V Klášterech Český Krumlov vás čeká historie, zábava i poučení

  • Vydáno4. července 2019
Kláštery Český Krumlov nabízejí atraktivní zážitky po celý rok, ovšem během horkých letních dnů k návštěvě navíc láká zdejší příjemný stín a chladivé klima ve starobylých zdech. Pro milovníky zábavy je připravena rodinná hra Za klášterní zdí, v sobotu 6. července můžete přijít na jarmark a řemesla. Zajímavé bude jistě i promítání dokumentárního filmu Camino na kolečkách.
Kláštery KrumlovNovinkou letošní sezóny v Klášterech je rodinná hra "Za klášterní zdí". Začíná 5. července a bude trvat až do 30. listopadu 2019. Vstupte do kláštera a prožijte den v historii. Oblékněte si gotický šat, najděte klášterní zakládací listinu, projděte tajemným sklepením, namíchejte kouzelný lék pro svého přítele a přeložte tajný vzkaz ve starodávné knize.

Staňte se na chvíli mnichem či jeptiškou a okuste řeholní život. To vše a mnohem více zažijete společně v nové zážitkové hře Za klášterní zdí! Program bude probíhat denně od 10:00 do 18:00 hod a je vhodný pro rodiny s dětmi od 4 let. Cena vstupenky je 450 Kč za celou rodinu, rezervace předem není nutná.
 

Užijte si o víkendu letní kino i řemesla

JarmarkV pátek 5. července 2019 doporučujeme zůstat v Klášterech na Letní kino v klášterní zahradě. Bude se promítat dokument „Camino na kolečkách“, který vám představí Honzu Duška, jenž putuje na vozíku 640 km Španělskem do Santiaga de Compostela. Deky a teplé oblečení si vezměte s sebou. Pitný režim a dobroty budou zajištěny. Promítání začíná ve 21:30 hod v Klášterní zahradě, vstup je zdarma.

Na sobotu 6. července jsou připraveny řemesla a jarmark na Klášterním dvoře. Získejte dovednosti hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky, sklářky, mýdlařky či tiskařky pohlednic a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen. Akce trvá od 10:00 do 18:00 hodin  akoná se v Klášterním dvoře a v Řemeslné uličce.

Kláštery v Českém Krumlově byly vyhlášeny Památkou roku 2015. Historický soubor klášterních budov v Českém Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Stálé expozice a klášterní zahrady jsou otevřeny denně.
Kláštery Český Krumlov

Kláštery Český Krumlov

Klášterní objekt je druhým nejrozsáhlejším areálem v historickém centru Českého Krumlova, který od svého založení prošel mnoha proměnami. Poslední proměna vdechla památce zpět život a přináší odpočinek v historické části a zábavu pro rodiny s dětmi v 3+ galerii.