Úvod > Aktuality > V Klášterech Český Krumlov si užijete trhy jako z pohádky i Adventní pátrání
V Klášterech Český Krumlov si užijete trhy jako z pohádky i Adventní pátrání
"> "> ">
Památky

V Klášterech Český Krumlov si užijete trhy jako z pohádky i Adventní pátrání

  • Vydáno26. listopadu 2019
Unikátní komplex starobylých klášterních budov v centru Českého Krumlova nabízí i přes zimu spoustu zajímavých akcí. Každou adventní sobotu můžete přijít na trhy jako z pohádky a řemesla na klášterním dvoře, klášterní koláčky nebo Boží milosti upečete v klášterní pekárně. Konají se i komentované prohlídky kláštera minoritů. Od 30. listopadu 2019 do 6. ledna 2020 je pro rodiny s dětmi připraveno také Adventní pátrání.
Kovář na trhuV klášterním dvoře v českokrumlovských klášterech se od 11:00 do 17:00 hodin každou adventní sobotu (tedy 30.11.; 7.12., 14.12. a 21.12.) otevírají  "Trhy jako z pohádky a řemesla na klášterním dvoře". Jedná se o adventní klášterní trh a otevřené řemeslné dílny pro malé i velké! Každou sobotu se můžete těšit na tradiční činnosti klášterních řemeslníků i na novinky v řemeslných dílnách. Přijďte si společně s vašimi blízkými odlít cín u kováře nebo vyrobit a namalovat ozdoby u hrnčíře, brašnáře, sklářky či barvířky. Klášterní řemeslníci mají pro vás k zakoupení připravené i výrobky ze svých dílen.

Provoněná řemeslná ulička vás každou adventní sobotu zavede do pekárenské dílny, kde se můžete těšit například na oblíbené klášterní koláčky, nebo si upéci trasiční Boží milosti. Také dílny jsou otevřeny od 11:00 do 17:00 hodin.

český krumlovProžít jedinečnou atmosféru Klášterů v Českém Krumlově můžete nejlépe během komentovaných prohlídek. Každou adventní sobotu se konají jedinečné večerní prohlídky se svíčkami, a to v 17:00 a v 18:00 hodin. Přijďte si oddechnout od předvánočního shonu do prostor ambitu bývalého kláštera minoritů. Využijte i možnosti podívat se na sváteční Krumlov z neobvyklého pohledu klášterní spojovací chodby. Prohlídky si předem raději zarezervujte předem v Návštěvnickém centru. Vstupné stojí 150 Kč.

adventOd 30. 11. 2019 do 6. 1. 2020 probíhá v Klášterech Adventní pátrání pro rodiny s dětmi. Jak vypadá advent ve starobylých klášterech? Pátrejte po adventních a vánočních zvycích, z nichž některé se dochovaly dodnes, ale možná již neznáte jejich původní význam. Poodhalte jejich kouzlo, projděte si vánočně vyzdobenými kláštery a vyrobte si vlastnoruční vánoční dárečky. Na každého navíc čeká na konci odměna. Jedná se o interaktivní expozici, otevřeno je denně od 10:00 do 18:00 hodin, vstupné pro dospělé je 180 Kč, pro děti 120 Kč. Rodinné vstupné (2 dospělí + max 3 děti) lze pořídit za 450 Kč.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

25.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.