Úvod > Aktuality > V Kladrubech nad Labem se chystá Den starokladrubského koně

V Kladrubech nad Labem se chystá Den starokladrubského koně

Vydáno 23. května 2018 Letní sporty
Na sobotu 26. 5. 2018 připravili v Kladrubech nad Labem slavnostní program pod názvem Den starokladrubského koně, který je oslavou unikátního českého plemene. Čeká vás předvedení předvedení plemenných koní, slavnostní císařské osmispřeží, výstava k 100. výročí vzniku ČSR nebo předvedení koní v zápřeži a pod sedlem. V Císařské jízdárně bude vystaven kočár T. G. Masaryka. Večer pak slavnostní den uzavírá Muzejní noc na zámku.
Kladrubský kůňLetošní Den koní se koná opět poslední květnovou sobotu a to 26. 5. od 10:00 hodin. Komplex historických budov ve spojení s prezentací umu nejen starokladrubských koní slibuje nevšední zážitek pro všechny zúčastněné diváky.

Dopolední program v Kladrubech nad Labem je koncipován tak, aby návštěvníci mohli zhlédnout ukázky drezury a zároveň měli dostatek času na samostatnou prohlídku hřebčína. Mimořádně bude letos vystaven kočár T. G. Masaryka v Císařské jízdárně. Prohlédnout si jej můžete od 10:00 do 12:00 hodin. Zajímavá bude také výstava "Tož budeme sedlat...", kterou bude možné navštívit po celý den od 10:00 do 18:00 hodin. Výstava byla připravena k 100. výročí vzniku ČSR a nese podtitul Kůň ve službách československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka aneb pocta Josefu Krejčíkovi, vrchnímu podkonímu prezidentských stájí.

Odpoledne je naplněné ukázkami výcviku koní pod sedlem a v zápřežích. K tradičním číslům ve všech hřebčínech patří předvádění plemeníků. Slavnostní hlavní program začíná ve 13:00 hodin. Vybraná vystoupení doprovodí Hudba Hradní stráže.
 

Muzejní noc a noc kostelů

K slavnostnímu dni je připojena netradiční prohlídka zámeckých interiérů formou Muzejní noci, která bude probíhat od 19:00 do 24:00 hodin.

V rámci další celorepublikové akce Noci kostelů budou ve stejný čas probíhat i prohlídky hřbitovní kaple povýšení sv. Kříže. V rámci prohlídky kostela sv. Václava a Leopolda se s průvodcem dostanete na běžně nepřístupná místa: na kruchtu k varhanám, ke starým věžním hodinám, do zvonice a na krov kostela. Dozvíte se mnoho zajímavého nejen o kostele samotném, ale i výjimečných artefaktech, které do kostela věnoval samotný císař František Josef I. a jeho rodina. Mimořádně zpřístupněná bude také hřbitovní kaple Povýšení sv. Kříže s nedávno objevenou tajemnou kryptou.

Základní vstupné do hřebčína je 150 korun, mládež, studenti a senioři nad 60 let zaplatí 100 Kč. Volný vstup mají děti do 6 let, osoby ZTP, osoby ZTP/P a jejich doprovod.
Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Další aktuality

17.10.
2018
Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Vodáci budou už tuto sobotu zamykat Opatovický kanál

Východní Čechy | Letní sporty
9.10.
2018
Velká pardubická se pojede už v neděli

Velká pardubická se pojede už v neděli

Východní Čechy | Letní sporty