Úvod > Aktuality > V katedrále sv. Víta v Praze se opět platí vstupné
Příroda

V katedrále sv. Víta v Praze se opět platí vstupné

  • Vydáno30. července 2010
V katedrále sv. Víta na Pražském hradě budou návštěvníci od začátku srpna opět hradit vstupné. Zadarmo se dostanou jen do malé části u vchodu. Správa Pražského hradu tak chce zamezit tvorbě dlouhých front, urychlí se samotné prohlídky katedrály.

Správa Pražského hradu se rozhodla vrátit se k osvědčenému systému, který fungoval před rokem 2006. Církev původně umožňovala volný vstup jen do malé části u vchodu. V roce 2007, kdy Metropolitní kapitula předala katedrálu do správy státu, bylo vstupné zcela zrušeno.

Od 2. srpna bude katedrála opět zahrnuta do dvou návštěvnických okruhů. Historická část katedrály bude přístupná jen s platnou vstupenkou v rámci prohlídkových okruhů, jejichž vstupné se však nemění. Za prohlídku velkého okruhu, který zahrnuje Starý královský palác, baziliku sv. Jiří nebo Obrazárnu Pražského hradu, zaplatí návštěvníci 350 korun. Malý okruh stojí na 250 korun.

Více informací:
Pražský hrad – nejnavštěvovanější klenot země

 
Tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlo prezidenta České republiky je nejnavštěvovanější památka ČR – Pražský hrad. Postupnými přístavbami a úpravami vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují stovky návštěvníků. Hrad je návštěvníkům otevřen celoročně a vidět mohou: Starý královský palác, stálou expozici Příběh Pražského hradu, Baziliku sv. Jiří, Jiřský klášter – Národní galerie, Zlatou uličku s věží Daliborkou, Obrazárnu Pražského hradu, Prašnou věž a Svatováclavskou vinici. Poznejte historii České země i vy!
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé

Tipy pro návštěvu:
Navštivte Jižní věž katedrály sv. Víta a oranžérii v Královské zahradě
 
Návštěvníky Pražského hradu čekají od července 2010 dvě novinky. Správa Pražského hradu zpřístupnila Jižní věž katedrály sv. Víta a otevřela oranžérii v Královské zahradě.
Region: Praha. Typ aktivity: Za poznáním. Doporučujeme pro: Zvídavé rodiny

Poznejte celý Příběh Pražského hradu
 
Jaké události a lidské osudy ale ovlivnily vývoj Pražského hradu a co všechno utvářelo jeho dnešní podobu? Poznejte příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo. To vše vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.
Region: Praha. Typ aktivity: Organizovaná turistika, Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Zahrady Pražského hradu
 
V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.
Region: Praha. Typ aktivity: Pěší turistika, Za poznáním. Doporučujeme pro: Mladé a aktivní, Zvídavé rodiny, Starší a pokročilé.

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh Pražského hradu – stálá expozice ve Starém královském paláci

Příběh hlavního hradního komplexu v ČR a lidí s ním spojených, tedy panovníků a prezidentů přes šlechtice a dvořany, proslulé umělce, stavitele, architekty či vědce až po řemeslníky a služebnictvo, vám představí expozice Příběh Pražského hradu ve Starém královském paláci na Pražském hradě.

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Zahrady Pražského hradu

Zahrady Pražského hradu

V areálu Pražského hradu se nachází hned několik zahrad, které jsou bezplatně přístupné veřejnosti. Zatímco severní zahrady patří mezi historicky nejcennější, z jižních zahrad je kouzelný pohled na historickou část města.