Úvod > Aktuality > V Karviné propadnete golfu!
V Karviné propadnete golfu!
">
Letní sporty

V Karviné propadnete golfu!

  • Vydáno26. dubna 2012
Nedávno otevřený golfový areál v karvinské oblasti Lipiny se může chlubit jedním z nejdelších hřišť v Evropě. Území blízko Karviné, kde byly ještě nedávno viditelné následky důlní činnosti, společnost OKD zrekultivovala a vybudovala na něm unikátní sportovní areál pro obyvatele regionu i turisty.
Dnešní Golfový resort v Lipinách ani v nejmenším nepřipomíná měsíční krajinu, která zde kdysi bývala. Industriální minulost areálu připomíná svérázná dominanta – kopie těžební věže, ze které je krásný výhled na celé golfové hřiště. Golf Resort Lipiny svou nabídkou uspokojí profesionální hráče i začátečníky. Ve špičkově vybaveném golfovém resortu se nachází devítijamkové mistrovské hřiště, které je s 3567 metry jedno z nejdelších v Evropě, osvětlené cvičné plochy pro zdokonalení hry, zajímavě architektonicky řešená restaurace a také dětské hřiště a dětský koutek pro nejmenší návštěvníky.

Hřiště je však otevřeno také úplným začátečníkům, kteří si zde mohou vyzkoušet o čem golf vlastně je bez jakékoliv kvalifikace. Stačí odpálit pár košíků na cvičných plochách a seznámit se s pravidly a etikou golfu. Hole si zájemci mohou půjčit za mírný poplatek zapůjčit v recepci. Hra na Veřejném hřišti je oproti srovnatelným areálům mimořádně cenově dostupná, ve všedních dnech stojí 100 korun, v sobotu a v neděli o 50 korun více. V provozu by hřiště mělo být od začátku července.

Mistrovské hřiště nabízí zábavu zkušeným hráčům, pro které je zde nachystáno několik záludných jamek. Například jamka č. 2 se hraje kolem vody, přes vodu a na vyvýšený green, kde je navíc třeba vyhnout se strategicky umístěnému bunkeru. Unikátem je dvojitý spojený green na jamkách č. 5 a 9 viditelný z terasy restaurace. Hřiště je v provozu od 20. dubna denně od 8 do 19 hodin.
 

Golf Resort Karviná-Lipiny – nový resort na severu Moravy

Golf Resort Karviná-Lipiny – nový resort na severu Moravy

Golfové hřiště v karvinské oblasti Lipiny vzniklo v industriální krajině mezi dvěma činnými šachtami. Dominantu areálu tvoří kopie těžební věže, ze které je krásný výhled na celé hřiště. Golf Resort Lipiny je jedinečnou příležitostí pro všechny, kteří chtějí vstoupit do krásného světa golfu.

Další aktuality