Úvod > Aktuality > V Karlových Varech si užijete Kulturní léto!
V Karlových Varech si užijete Kulturní léto!
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

V Karlových Varech si užijete Kulturní léto!

Vydáno 22. července 2021
Pódium u Thermalu, Dvořákovy sady, Rolava, Tržní kolonáda, autokino na letišti – tam všude a i na jiných místech se i letos v létě budete bavit. Stejně jako v loňském roce ožívají Karlovy Vary přes léto kulturou, zábavou a dobrým jídlem i pitím. Karlovarské kulturní léto trvá od 25. června do 18. září a těšit se můžete například na Marka Ztraceného, Hanku Zagorovou, Hradišťan, Bena Cristovao, Ewu Farnou, Janka Ledeckého, pořad Na Stojáka nebo komedii s Kateřinou Hrachovcovou a Vandou Hybnerovou.
karlovy varyNa návštěvníky Karlovarského kulturního léta čeká nabitý program pro celou rodinu. Thermal Stage nabídne koncerty hvězd, jako jsou Pokáč, Ewa Farna, Hana Zagorová, Michal Hrůza, Janek Ledecký a mnoho dalších. Ve společnosti vybrané hudby budete moci strávit každý víkend. Rolava, co se slavných interpretů týče, také nezůstane pozadu. Mezi jinými dorazí Hradišťan, BSP nebo Krausberry. A chybět nesmí ani Karlovarský symfonický orchestr. Jeho kolonádní a komorní koncerty budou nedílnou součástí programu. Rozezvučí Tržní kolonádu a nově také centrum Linhart v lázeňských lesích. Obě místa jsou mezi návštěvníky, hosty i obyvateli města velmi oblíbená a hudba KSO jim dodává ojedinělou atmosféru.

Karlovarské kulturní létoV pátek a sobotu se můžete těšit na koncerty na Thermal stage. V neděli se hudba přesouvá do volnočasového areálu Rolava jen kousek od centra. Thermal Stage i Areál Rolava se otvírají už hodinu před začátky koncertů. Dorazte dříve, dejte si pivo či drink a nasajte atmosféru karlovarského kulturního léta. Ve Dvořákových sadech i letos vyrostla Lounge zóna, kde se každou středu a sobotu konají zajímavé workshopy. Najdete zde i informační stánky UNESCO a Živého kraje s upomínkovými předměty a předprodejem vstupenek. Ty je možné zakoupit i on-line a v pobočce Infocentra v Lázeňské ulici. Letos jsou vstupenky na akce Karlovarského kulturního léta v prodeji za 150 a 250 korun, tedy za zvýhodněnou cenu.

karlovarské kulturní létoPro návštěvníky i Karlovaráky jsou i letos připraveny oblíbené a úspěšné prohlídky města v podání Pouličního divadla Viktora Braunreitera. Konají se až do 18. září každou středu a sobotu a pro účastníky budou zdarma. Letos mají divadelníci nová témata: Modrá krev ve Varech, Jsme nejlepší, Spisovatelé u pramenů, Lázně i hudba léčí. A ani letos nebude chybět populární prohlídka drahovického hřbitova pod názvem Žili tu s námi.
Karlovarské kulturní léto 2021

25.6.
8.9.
Karlovarské kulturní léto 2021

Od 25. června do 18. září v Karlových Varech probíhá Karlovarské kulturní léto.

Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Ve zcela nové podobě se představuje od dubna 2017, kdy muzeum oslavilo 150 let své existence. Součástí nové expozice je i příroda, kde návštěvníci spatří čtyři biotopy. Krušné hory, Doupovské hory, Sokolovskou pánev, Slavkovský les, ale i řeku Ohři.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny – Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady najdete na začátku lázeňské zóny po pravé straně na cestě mezi hotelem Thermal a Sadovou kolonádou. Park nese jméno slavného českého hudebního skladatele světového formátu – Antonína Dvořáka, který je zde také zvěčněn v podobě sochy.

Dům umění Becherova vila – rodinný palác Becherů

Dům umění Becherova vila – rodinný palác Becherů

Ve vilové čtvrti Karlových Varů najdete dům s názvem místního slavného likéru. Objekt je i se zahradou součástí památkově chráněného území, navíc je zapsanou kulturní památkou. Dnes je upravena na interaktivní galerii pro mladé výtvarníky.

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie umění Karlovy Vary

Galerie od roku 1953 uchovává, zhodnocuje a přibližuje české umění 20. století ve stálých expozicích, krátkodobých výstavách, publikační činnosti a kulturně vzdělávacích programech. Stálá expozice prezentuje bohaté sbírky českého umění 20. století a představuje díla klasiků českého moderního umění.

Městská divadla Karlovy Vary

Městská divadla Karlovy Vary

Karlovarské divadlo vzniklo na Divadelním náměstí v letech 1884–1886. Autory projektu této velkolepé novobarokní stavby byli vídenští architekti Fellner a Helmer.

Další aktuality

3.8.
2021
Klínovec, Meluzína a Hadí hora: výlety po Krušných horách

Klínovec, Meluzína a Hadí hora: výlety po Krušných horách

Západočeské lázně | Příroda
25.7.
2021
Dopřejte si výletní plavbu po řece Ohři

Dopřejte si výletní plavbu po řece Ohři

Západočeské lázně | Zážitky
23.7.
2021
Letiště Cheb láká na den otevřených dveří

Letiště Cheb láká na den otevřených dveří

Západočeské lázně | Letní sporty