Úvod > Aktuality > V Kadani se chystá oblíbený C. K. Masopust

V Kadani se chystá oblíbený C. K. Masopust

Vydáno 15. února 2020 Zážitky
Každý region mívá svoji vlastní verzi masopustních oslav. Výjimkou není ani královské město Kadaň, jehož specifikum spočívá v tom, že má celý C.K. Masopust prvorepublikový ráz a koná se pod vedením Josefa Švejka. Navíc zde namísto obvyklé basy pochovávají Moranu. Letos masopustní veselí nastane už v sobotu 15. února 2020, kdy se sejde na Mírovém náměstí obrovské množství lidí z celého regionu, protože kadaňský Masopust nemá široko daleko obdoby.
Švejk v Kadani masopustSobota 15. února 2020 bude v Kadani opět ve jménu nespoutané zábavy, kdy se zde koná C.K. Masopust. Těšit se můžete na tržiště senzací s tradičními zabijačkovými pochoutkami, k poslechu zahrají kapely Motovidlo nebo BrassBand. Pro velký loňský úspěch se bude slavnost opět konat na Mírovém náměstí.
 
Stánkový prodej bude zahájen v 10:00 hodin, městem se pak okolo 13:00 prožene rej plný masek, který za velení dobrého vojáka Švejka (a jeho pomocníků - herců jihočeského souboru Kvelb) vyrazí z Mírového náměstí směrem k řece utopit Moranu. Poté se masopustní rej vrátí zpět na náměstí, kde budou moci návštěvníci pokračovat v gastronomických hodech. Při nich se bude podávat jak pivo a jitrnice, tak sladké koláče a podobné dobroty, které bude možno zapíjet i medovinou nebo svařeným vínem.
 
Pro děti budou na místě nejrůznější atrakce, jako jsou starobylé dřevěné kolotoče a ruské kolo, vše na ruční pohon. Zábavu zpestří kejklíři a pouliční divadlo.
Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Historická radnice s vyhlídkovou věží v Kadani

Radnice, fungovala jako sídlo městské samosprávy od poloviny 14. století. Její budova, bývalá trojlodní tržnice, je situována na roh náměstí a jedné z hlavních ulic. Upoutá na ní hlavně unikátní věž.

Městské opevnění v Kadani

Městské opevnění v Kadani

Městské opevnění v Kadani patřilo k nejmohutnějším v Českém království. Počátky jeho budování jsou datovány do druhé poloviny 13. století. Přestože v první polovině 19. století docházelo k rozsáhlým asanacím, velká část původní středověké fortifikace se přesto dochovala.