Úvod > Aktuality > V Jizerských horách se rozšiřují sjezdové tratě i služby pro lyžaře
V Jizerských horách se rozširují sjezdové trate i služby pro lyžare
"> V Jizerských horách se rozširují sjezdové trate i služby pro lyžare "> Na Severáku v Hrabeticích byl dobudován areál zamerený predevším na detské návštevníky "> Lyžarský areál Ješted pripravuje na príští sezónu 2015/16 otevrení nové sjezdovky
Zimní sporty

V Jizerských horách se rozšiřují sjezdové tratě i služby pro lyžaře

  • Vydáno7. listopadu 2014
Nová sjezdovka na Tanvaldském Špičáku je největší novinkou Skiareány Jizerky, kterou provozuje Ski Bižu a která spojuje jedním skipasem a skibusem Tanvaldský Špičák se skiareály Severák a Bedřichov. Ani lyžařský areál Ještěd však nezůstává pozadu a pro své návštěvníky chystá novou trať na Skalce.

Novinky z Tanvaldského Špičáku

Tanvaldský ŠpičákTanvaldský Špičák je největší lyžařský areál v Jizerských horách, který nabízí 7,7 km sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti s technickým zasněžováním v celé délce. Novinkou roku 2014/15 je nová sjezdovka Kostelní, která měří 1150 metrů, má převýšení zhruba 220 metrů a šířku 45 metrů. Úsek navíc umožní doopravdy propojit trasy Špičák I a Špičák II pro celou rodinu. Díky nové sjezdovce se totiž méně zdatní lyžaři vyhnou obtížné pasáži. Jméno vzniklo díky výhledu na zdejší dva kostely.

Zároveň byly dokončeny také terénní úpravy červené sjezdovky "Závodní" u lanovky v její střední části, a to včetně rozšíření rozvodů zasněžovacího systému. Díky ostatním pracím ve ski areálu a potřebě materiálu na terénní úpravy sjezdovek došlo i k rozšíření bezplatného parkoviště přímo u nástupu na lanovou dráhu – Špičák I.

Nové vyžití pro děti na Severáku

Dítě na lyžíchNa Severáku v Hraběticích byl dobudován areál zaměřený především na dětské návštěvníky. K dispozici je zde sedm přepravních zařízení včetně dětského pásu. Skiareál byl nově rozdělen do 4 základních sekcí – Kids, School, Junior a Adrenalin park – to vše na ploše více než pěti hektarů. Na tyto sekce byl upraven informační systém, aby se ve skiareálu děti a rodiče lépe orientovali a snáze našli prostor, který odpovídá jejich schopnostem.

Ve skiareálu jsou již provozovány dvě dětské herny. Jedna se nachází hned u parkoviště v patře budovy Malá Arnika, nad půjčovnou a lyžařskou školou SKI Bižu School. V této herně je k dispozici, mimo prostoru pro hraní a odpočinek, také kuchyňka či přebalovací pult. Je možné zde nechat děti pohlídat, určitě se tu nebudou nudit. Čekají je totiž zajímavé herní aktivity – kreativní dílničky nebo cvičení. Druhá herna je umístěna u nástupů na vleky na Kampě v modrém School Parku. Jedná se o prostor, kde si děti mohou odpočinout, pohrát si a ohřát se.

LyžařiV areálu budou od letošní zimy probíhat pravidelná zábavná odpoledne pro děti s doprovodným programem – hudba a soutěže, karneval, lyžování s tygrem či závody v Adrenalin parku. Tyto zábavné programy, včetně vyhlašování soutěží, se budou odehrávat v okolí nově vybudovaného pódia, které bude umístěno v centru areálu naproti zelenému Kids Parku. Na Severáku má největší pobočku také lyžařská škola Ski Bižu School a výuka zde probíhá pod dohledem více než 20 zkušených a proškolených instruktorů. Skipas v ceně po dobu konání výuky je samozřejmostí stejně jako individuální přístup s využitím moderních výukových prvků.

Na Ještědu se chystá nová sjezdovka

Lyžařský areál Ještěd připravuje na příští sezónu 2015/16 otevření nové sjezdovky, široké asi šedesát metrů a dlouhé víc než jeden a půl kilometru. Sjezdovka bude mít začátek u horní stanice čtyřsedačkové lanovky Skalka a končit bude u centrálního parkoviště. Počítá se s jejím kompletním zasněžováním a umělým osvětlením.
Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák v Hraběticích

Lyžařský areál Severák je nejchladnějším místem v Jizerských horách. Sjezdové tratě jsou vhodné především pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší návštěvníky také areál významně rozšířil své služby.

Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Skiareál Tanvaldský Špičák – Ski Aréna Jizerky

Ski Aréna Jizerky Tanvaldský Špičák je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Středisko disponuje sjezdovými tratěmi takové kvality, že se zde pořádají i závody evropské úrovně. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec Sunkid.

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – hory za rohem

Skiareál Ještěd – to pravé místo pro aktivní trávení volného času jak v zimě tak v létě. Skareál je vhodný pro individuální sportovce i rodiny s dětmi. Přijeďte k nám tramvají z centra Liberce nebo autem z Prahy za pouhou hodinku. Lyžařské středisko je položeno ve výšce 540 až 1012 metrů nad mořem.

Další aktuality

6.10.
2022
Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Podzimní Singltrek nadchne všechny cyklisty!

Liberecký kraj | Letní sporty
28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl