Úvod > Aktuality > V Jindřichově Hradci slaví Den města
V Jindřichově Hradci slaví Den města
"> "> "> ">
Kultura

V Jindřichově Hradci slaví Den města

  • Vydáno7. června 2019
Dny města slaví Jindřichův Hradec každoročně na začátku června. A protože jde o městské slavnosti, program zaplní vedle ulic a náměstí v historickém centru i jindřichohradecký hrad a zámek. Akci, kterou Jindřichův Hradec otevírá letní turistickou sezónu, si nenechejte ujít. Letos se koná od pátku 7. do neděle 9. června 2019.
Bohatý program pro děti i pro dospělé slibují všechny městské slavnosti, ale Dny města v Jindřichově Hradci nabídnou od 7. do 9. června 2019 bohatý hudební program, atrakce pro děti nebo ochutnávky sladké kaše s Bílou paní.

V pátek 7. června na III. nádvoří hradu a zámku od 20:00 hodin vystoupí Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.

V sobotu 8. června bude zámek patřit především rodinám s dětmi. V parčíku na Dobrovského náměstí před vstupem do zámku se budou moci děti projet na ponících a na II. nádvoří pro ně budou od 14:00 do 20:00 hodin připraveny různé hry, soutěže, tvořivá dílna ateliéru Tvor a divadla Studna, klaun Hugo, dobový kolotoč, houpačky a střelnice a také kaše s Bílou paní, kterou dostane každý, kdo vyrobí barevný pohled.

Na III. nádvoří se bohatý program uskuteční od 13:00 do 20:30 hod. Děti i jejich rodiče pobaví Václav Upír Krejčí v pořadu „A bude legrace“ od 13:00 do 14:00 hodin, dále vystoupí Milan Peroutka se skupinou Perutě od 14:30 do 15:30 hodin, skupina Kamelot zahraje mezi 16:30 a 18:00 hodinou a ve večerních hodinách, od 19:00 zazpívá Leona Machálková.

V neděli 9. června se na III. nádvoří od 18 hodin uskuteční koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, sólisté budou Miroslava Časarová a Tomáš Savka. Dirigovat bude plk. Jan Zástěra.
Vstupné na všechna vystoupení a koncerty je volné.
 

Loutky na zámku okouzlí nejen děti

stuchlá loutkyJestliže se na hrad a zámek Jindřichův Hradec chystáte, určitě si prohlédnete výstavu s neobvyklým názvem "Kabinety Stuchlé", která vás zavede do kouzelného světa pohyblivých loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé. Výraz kabinety znamená, že každá z vystavených loutek žije ve svém vlastním fantazijním světě, a řada z nich je schopná se v něm i pohybovat. Nechte se okouzlit i vy.

Stuchlé kabinetyA co na výstavě uvidíte? Laskavé příšerky vyrobené z náhodně nalezených věcí, loutkové krasavice tančící charleston, silák zdravící příchozího troubením na trumpetu, ožívající mořská panna, ale také cirkusové obludárium i do detailu provedená ložnice hraběnky Černínové o velikosti několika desítek centimetrů. Výtvarnice Stanislava Stuchlá vyrábí postavy ze dřeva, kůže, starého textilu, využívá i dráty, krajky či pštrosí peří a loutky umisťuje do dokonale vybavených zmenšených interiérů. Výstava učaruje nejen dětem, ale určitě i jejich rodičům. Pokud byste ji tento víkend nestihli, nevadí – potrvá až do 29. září 2019, vstupné stojí 120 korun, snížené 80 korun.
Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek Jindřichův Hradec – okouzlující gotické malby a renesanční arkády

Hrad a zámek v Jindřichově Hradci patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. Na třetím nádvoří vás přivítají vznosné arkády a za nimi malý park, v němž stojí Rondel, jedna z nejpůvabnějších renesančních staveb v Česku. Každý okruh nabízí interiéry, které jsou k vidění jen zde.