Úvod > Aktuality > Adventní čas láká na zajímavé akce do Jičína
Adventní čas láká na zajímavé akce do Jičína
"> "> ">

Adventní čas láká na zajímavé akce do Jičína

Vydáno 10. prosince 2019 Kultura
Adventní čas láká turisty snad do každého většího města. Nezapomenutelnou atmosféru předvánočního období si užijete také v Českém ráji, v starobylém Jičíně. Můžete se těšit na adventní trhy, tradiční vánoční koncerty a výstavy. Nechybí ani víkendová hudební vystoupení v parku anebo zpívání koled.
Nastal adventní čas, doba na kterou se těší každý z nás, přináší s sebou tajemnou atmosféru plnou očekávání, drobných radostí a překvapení... I město Jičín pro vás připravilo mnohá překvapení.

Již čtvrtým rokem se můžete těšit na rozzářené a vyzdobené centrum města. Programovou nabídku "Adventu v Jičíně" zpestřují adventní trhy na Žižkově náměstí, hudební víkendová odpoledne v zámeckém parku nebo různé vánoční koncerty.

Krásným zážitkem může být i společné zpívání koled ve Valdštejnské lodžii. Zastavte se proto na chvíli v předvánočním shonu a prožijte v Jičíně společně příjemně strávené chvíle pohody.
 

To nejlepší z programu

Advent v Jičíně je přímo nabitý nejrůznějšími akcemi, a to nejen o víkendech, ale i ve všední dny. Například ve středu 11. 12. se v 18:00 u vánočního stromu uskuteční zpívání koled s Deníkem. V pátek 13. 12. si nenechte ujít vánoční dílničky v MC Kapička - v 9:00 Inspirace na vánoční cukroví a v 15:30 výroba vánočních dekorací a drobných vánočních dárků. Od 18:00 hodin pak na Valdštejnově náměstí proběhne vánoční koncert kapely Brnkačka i adventní sólový koncert tajemného multiinstrumentalisty na cello a piano Vojtěcha Havla.

V sobotu i v neděli 14. a 15. 12. prožijete v 15:30 Adventní hudební odpoledne v zámeckém parku, ve čtvrtek 19. 12. dorazí do Jičína na Masarykovo náměstí Janek Ledecký. Bývá zvykem, že se poslední pátek před Štědrým dnem zpívají ve Valdštejnské Lodžii koledy, ani letos tomu nebude jinak. Koledy rozezní Lodžii 20. 12. v 16:00.

Betlémy z JičínskaTradiční adventní trhy plné řemeslných stánků a dalšího doprovodného programu budou připraveny na sobotu 21. 12. na Žižkově náměstí. Těšit se můžete na tradiční řemeslné výrobky jako keramika, malované hedvábí, vánoční ozdoby, věnce, dekorace, zvonky a samozřejmě nebude chybět ani výtečná dobová kuchyně. V úterý 24. 12. od 10:00 do 15:15 budou rozvážet skauti na kočáru taženém koňmi Betlémské světlo do jičínských domovů. Na jednotlivých zastaveních si společně s vámmi zazpívají vánoční koledy a navodí vánoční atmosféru. Skauti zastaví U bunkru, ul. Na jihu 10:00, na Lidickém nám. 10:45, u Coopu, Prachovská ul. 11:30, na Komenského nám. 12:15, u Havlíčka, ul. Československé armády 13:00, u věžáku, ul. Kosmonautů 13:45, na hrázi rybníka Šiběňák 14:30 a jejich cesta skončí v zámeckém parku v 15:15 hodin. Na Půlnoční můžete zajít ve 22:00 do Husova sboru Církve československé husitské nebo do katolického kostela sv. Jakuba ve 24:00. Výstava betlémů v kostele sv. Ignáce bude probíhat od 25. prosince 2019 do 5. ledna 2020.
 

Výstavy v Regionálním muzeu lákají do kuchyně babiček i na historické pohlednice

kuchyně babičekZa pěknými výstavami se vydejte do Regionálního muzea v Jičíně. Od 6. prosince 2019 do 26. ledna 2020 můžete nahlédnout do kuchyně našich babiček. Přijďte se podívat na nádobí a nástroje, které se při přípravě pokrmů používaly na počátku 20. století. Nechybí ani dobové recepty.

V Zámecké galerii Regionálního muzea zase objevíte Jičín na dobových pohlednicích. Výstava rozsáhlé sbírky dobových pohlednic Jičína a jeho okolí, zavede návštěvníka nejen do míst, která dobře zná, ale i do míst, z nichž některá již v Jičíně nenalezne, nebo do míst, jež jsou dnes, po více než 100 letech, změněna k nepoznání.
Rumcajsova stezka z Mladějova do Jičína

Rumcajsova stezka z Mladějova do Jičína

Pohádková turistická trasa nejkrásnějšími místy jihovýchodní částí Českého ráje je připravena doslova pro všechny věkové kategorie včetně těch nejmenších.

Rumcajsův svět Radka Pilaře

Rumcajsův svět Radka Pilaře

Jedinečná interaktivní galerie vytvořená na motivy obrázků Radka Pilaře. Galerie se nachází kde jinde než v Jičíně, domovině známého loupežníka Rumcajse, Manky a Cipíska.

Regionální muzeum a galerie Jičín - Muzeum hry

Regionální muzeum a galerie Jičín - Muzeum hry

V prostorách Valdštejnova paláce na náměstí v Jičíně je skryto Regionální muzeum a galerie, vyhledávané návštěvníky zejména díky jeho interaktivní expozici – Muzeu hry.

Valdštejnská lodžie u Jičína

Valdštejnská lodžie u Jičína

Z Jičína vede dva kilometry dlouhá čtyřdílná lipová alej do Valdštejnské lodžie. Tento architektonický skvost z počátku 17. století je obklopen Libosadem, kde se konají příležitostné akce a dílny zaměřené na rodiny s dětmi.

Exkurze do výroby vánočních ozdob v Jičíně

Exkurze do výroby vánočních ozdob v Jičíně

Objevte kouzlo tradiční ruční výroby skleněných vánočních ozdob, kterou se zabývá firma Han v Jičíně. Exkurzi je možno navštívit ve všední dny po celý rok. Navíc je možné účastnit se workshopu a ozdobit si tak vlastní kouličku.

Jičínský zámek na Valdštejnově náměstí

Jičínský zámek na Valdštejnově náměstí

Jičínský zámek je největší budovou na Valdštejnově náměstí a je jednou z dominant městské památkové rezervace. Stojí v rohu náměstí, má 12 arkádových pilířů a průčelí ukončují původní nárožní arkýře. Sídlí v něm Regionální muzeum, galerie a základní umělecká škola.

Jičín - město pohádky a památek

Jičín - město pohádky a památek

Výchozí branou do Českého ráje a do Prachovských skal je pohádkové město Jičín. Město je ideálním východištěm turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů.

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána v Jičíně

Valdická brána je hlavním symbolem města Jičína a jeho hlavní dominantou, kterou každý turista a návštěvník nemůže při svém příjezdu přehlédnout. Vysoká a mohutná kamenná brána stojí v centru města a odděluje od sebe průjezdem Valdštejnovo a Žižkovo náměstí. Ze shora věže je nádherný výhled.