Úvod > Aktuality > V Jeseníku se projdete po nové lázeňské promenádě
nove revitalizovaná promenáda.JPG
"> nove revitalizovaná promenáda.JPG
Lázně a wellness

V Jeseníku se projdete po nové lázeňské promenádě

  • Vydáno23. srpna 2013
Pokud jste někdy navštívili město Jeseník v nejsevernějším cípu Olomouckého kraje, jistě by pro vás nebylo těžké uhádnout jeho pojmenování „město v srdci přírody. Uzavřené mezi hřebeny Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor je opravdovým podhorským městem, které se pyšní také prvním vodoléčebným ústavem na světě. A právě Priessnitzovy léčebné lázně patří mezi místa s dechberoucími výhledy na hřebeny hor. Jeden z takových výhledů nabízí revitalizovaná lázeňská promenáda.
Inhalatorium Lázně JeseníkLázeňská promenáda situovaná před Priessnitzovo sanatorium rozkvetla do nového života plného růží, pestrobarevných trvalek a tvarovaných živých plůtků během uplynulého léta. Atmosféru lázeňského života nově umocňuje také zurčící fontána.

Současně s promenádou bylo v lázních vybudováno přírodní inhalatorium, které svými pravidelnými záhony a živými plůtky s vnitřním osázením připomíná staré zámecké zahrady. Naopak meandrující travnatý chodník a přes něj běžící přímé linky symbolizují význam tektonického zlomu a návštěvníka populární formou upozorňují na tento přírodní jev.

Revitalizace promenády a vybudování přírodního inhalatoria nejsou jedinými aktivitami Společnosti Vincenze Priessnitze. Její snahy pro zachování odkazu jednoho z nejvýznamnějších přírodních léčitelů spadají na počátek 90. let. Mimo jiné s pomocí Priessnitzových léčebných lázní a.s. vybudovala unikátní soustavu vodních zastavení, tzv. Balneopark.
Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Lázeňská promenáda Jeseník – za nejhezčími výhledy na hřebeny Jeseníků

Lázeňská promenáda Jeseník – za nejhezčími výhledy na hřebeny Jeseníků

Revitalizovaná lázeňská promenáda Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku nabízí jeden z nejhezčích výhledů na hřebeny Jeseníků. Mimo pestré květinové výzdoby atmosféru lázeňského života umocňuje také zurčící fontána.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Sedmikilometrová stezka vede kolem léčebných pramenů Lázní Jeseník a seznámíte se na ní nejen o historii Jeseníku a lázních, ale také o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, který zde roku 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. V blízkém okolí vyvěrá ze země okolo 80 pramenů.

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník

Priessnitzovy lázně Jeseník jsou vhodné nejen pro léčbu nemocných, ale nabízejí výtečné zázemí také pro preventivní a relaxační pobyty. Právě zde můžete podstoupit jednu z nejmodernějších metod světového zdravotnictví – computerovou kineziologii.

Další aktuality