Úvod > Aktuality > V Jeseníku prázdniny nekončí
Priessnitzovy lécebné lázne
"> Priessnitzovy lécebné lázne "> Nordic walking "> Nove revitalizovaná promenáda
Zážitky

V Jeseníku prázdniny nekončí

  • Vydáno26. srpna 2013
Dvouměsíční oddych od školních povinností se pomalu chýlí ke konci a v hlavách školáků myšlenky sem tam zabloudí ke školním lavicím s přáním, aby letošní slunečné léto a prázdniny ještě neskončily. Proto Priessnitzovy léčebné lázně nejen pro své školou povinné návštěvníky a jejich rodiče připravily na poslední srpnový den už od rána program plný zábavy, jehož součástí je třeba seskok parašutistů, nebo pomoc školačce Anetce.
DítěDvouměsíční oddych od školních povinností se pomalu chýlí ke konci a v hlavách školáků myšlenky sem tam zabloudí ke školním lavicím s přáním, aby letošní slunečné léto a prázdniny ještě neskončily. Proto Priessnitzovy léčebné lázně nejen pro své školou povinné návštěvníky a jejich rodiče připravily den plný zábavy, jehož součástí je třeba seskok parašutistů, nebo pomoc školačce Anetce.


Zábavný den příznačně nazvaný „Prázdniny nekončí“ s podtitulem „Pomáhejme, když můžeme“ připadl skutečně na poslední srpnový den, sobotu 31. 8. 2013. Protože dobrá nálada souvisí s pohybem na čerstvém vzduchu, už od rána areál Priessnitzových lázní zaplaví usměvavé tváře všech přítomných. Ti nejmenší se mohou například těšit na veselé klauny Bublipuky, velké holky a kluci zase na dovádění v hasičské pěně. Přáli byste si prožít ještě aktivnější den? Není nic jednoduššího! Budete se moci projet na koni a otestovat tak správné držení těla, projít se po lázních s nordic walking holemi v lázeňském tempu nebo tempu našeho kondičního instruktora, nebo vyzkoušet letošní novinku lázní – projížďku na segwayi.  Ovšem také byste neměli zapomenout vytvořit si soutěžní tým pro rodinnou soutěž o zajímavé ceny.

Součástí programu bude ovšem také slavnostní otevření lázeňské promenády před sanatoriem Priessnitz a přírodního inhalatoria, které připomíná bylinkové zahrady starých zámeckých zahrad. Nebo si budete moci prohlédnout nově otevřené Centrum rodinné lázeňské turistiky, jehož provoz byl zahájen na začátku července. A zapomenout byste neměli ani na další dvě perličky posledního prázdninového dne v lázních! Odpolední seskok parašutistů a večerní ohňovou show v podání party Postrpoi.  

Celý den bude také ve znamení pomoci jedné usměvavé devítileté školačce. Anetka kvůli syndromu extrémně krátkého střeva musí být osmnáct hodin denně napojena na umělé parenterální výživě, která jí neumožňuje takový život jako jiným dětem. Ve spolupráci s Českou televizí se tak Priessnitzovy léčebné lázně rozhodly Anetce věnovat třítýdenní lázeňský pobyt, v jehož termínu se uskuteční  akce Prázdniny nekončí.

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Čarodějnická cyklotrasa v Jeseníkách – po stopách inkvizice na kole

Vydejte se na kolech do 17. století, do období, kdy se na Jesenicku a později i Šumpersku odehrávaly čarodějnické procesy, které připravily o život desítky nevinných lidí. K uctění jejich památky byly na vybraných místech, vedle již existujících památníků, instalovány pomníčky a pamětní desky.

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Naučná stezka Vincenze Priessnitze v Jeseníku

Sedmikilometrová stezka vede kolem léčebných pramenů Lázní Jeseník a seznámíte se na ní nejen o historii Jeseníku a lázních, ale také o tvrdém životě Vincenze Priessnitze, který zde roku 1822 založil první vodoléčebný ústav na světě. V blízkém okolí vyvěrá ze země okolo 80 pramenů.

Jesenické prameny a památky

Jesenické prameny a památky

V Jeseníku a jeho okolí se nachází stovky pramenů, které léčí lidské neduhy již od dob prvního „vodního lékaře“ Vincenze Priessnitze. Pojďte s námi po stopách tohoto významného léčitele, který přivedl do Jeseníku příslušníky šlechtických rodů, umělce a lékaře z celé Evropy.