Úvod > Aktuality > V Jeseníkách můžete vyzkoušet nové kilometry terénních stezek
Letní sporty

V Jeseníkách můžete vyzkoušet nové kilometry terénních stezek

  • Vydáno21. května 2010
Od letošní turistické sezóny můžete v Rychlebských horách v Jeseníkách využít až na 80 kilometrů terénních stezek pro bikery. K loňským čtyřiadvaceti kilometrům letos přibylo dalších padesát kilometrů. Prvních jedenáct kilometrů nových úseků si cyklisté projeli 1. května u příležitosti Česko-polského festivalu terénní cyklistiky.

Terénní stezky kopírují zaniklé lovecké chodníky a pěšiny, některé z nich členové sdružení objevili ve staré německé mapě z roku 1938. Část staré stezky vede po cestě Dr. Weissnera, která byla otevřena před sto lety v roce 1910. Vedle původních cest bude součástí stezek i několik nově vybudovaných úseků.

Síť stezek navazuje na již existující trasu a paprskovitě se rozbíhá okolo Černé Vody. Trasa vede nad Starou Červenou Vodu, nad obec Vápennou a směrem do Vidnavy. K novým kilometrům navíc přibylo také infocentrum s každodenním provozem od 1. května do konce září. V centru si návštěvníci mohou vypůjčit celoodpružená kola, přilby a mohou využít také servisu. Do budoucna se plánuje také půjčovna navigací a terénních in-line bruslí, takzvaných skike.

V loňské podzimní sezoně Rychlebské stezky vyzkoušelo 2500 cyklistů z celé České republiky.

Více informací:

 
Oblíbenci bikerské terénní cyklistiky mohou nyní Rychlebské hory projet na cca 80 kilometrech. Užijete si tak jízdu mezi žulovými kameny, suťovými poli i jízdu přes brody.
Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.