ÚvodAktualityV Jablonci nad Nisou uvidíte Křehkou krásu – největší výstavu skla a bižuterie
V Jablonci nad Nisou se uskutecní nejvetší mezinárodní výstava skla a bižuterie
Kultura

V Jablonci nad Nisou uvidíte Křehkou krásu – největší výstavu skla a bižuterie

  • 7. srpna 2014
Od 7. do 10. srpna 2014 se v jabloneckém Eurocentru uskuteční již potřetí největší mezinárodní výstava skla a bižuterie v České republice pod názvem Křehká krása 2014. Na návštěvníky čekají nejen výstavní a prodejní stánky s ukázkami sklářských a bižuterních technologií, ale také kreativní dílna a bohatý doprovodný kulturní program.

Nechejte se okouzlit křehkou krásou

BižuTéměř padesát vystavujících firem, předvádění tradičních způsobů výroby a zpracování skla a bižuterie, velkou tvůrčí dílnu, výstavu sklářských výtvarníků, módní přehlídky a mezinárodní kulturní program – to vše nabídne o druhém srpnovém víkendu v Jablonci nad Nisou výstava Křehká krása 2014, velkolepá přehlídka sklářského umění a bižuterní výroby určená pro celou rodinu. Navštívit ji můžete od čtvrtka 7. srpna do neděle 10. srpna 2014 v Jablonci nad Nisou, v areálu výstaviště Eurocentra.

Stěžejní částí programu bude předvádění výroby a práce se sklem. Velkou atrakcí představují také sklářské pece – jedna pro výrobu foukaného skla, druhá pro předvádění tradičního mačkání skleněných bižuterních kamenů z rozžhavených sklářských tyčí. Sami si také můžete vyzkoušet tradiční lidovou techniku podmalby na skle nebo se seznámit s výrobou skleněných vitráží. U kahanů se budou foukat a táhnout skleněné figurky, své umění výroby kovové bižuterie předvedou pasíři, a to včetně výroby černé bižuterie.
 

Užijte si zábavu v kreativní dílně i při módních přehlídkách

Výroba korálkůChybět nebude ani zdobení vánočních ozdob, představí se také málo známé odvětví bižuterní výroby, kterým je zhotovování umělých květin. Jestliže sami rádi tvoříte, určitě vás nadchne velká kreativní dílna, kde si z připravených polotovarů pod vedením zkušených vzorkařek můžete zhotovit šperky podle svých představ.

V rámci doprovodného programu jsou na každý den připraveny módní přehlídky Svazu výrobců skla a bižuterie a hudební vystoupení regionálních kapel z obou stran hranice. Zajištěny jsou také ochutnávky místních kulinářských specialit. A pokud si chcete zakoupit nějakou trvalou památku na výstavu, své výrobky vám nabídne padesátka prodejních stánků sklářských a bižuterních firem.

Pro milovníky umění pak připravilo jablonecké Muzeum skla a bižuterie, které prošlo velkou rekonstrukcí, jedinečnou výběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie, kterou pod názvem Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2014 zpřístupní od konce června do 28. října.

Křehká krása 2024 v Jablonci nad Nisou

8. 8.11. 8.
Křehká krása 2024 v Jablonci nad Nisou

13. ročník výstavy Křehká krása nabízí svým hostům shlédnout mnohé z krásných produktů, vyrobených v českých bižuterních a sklářských firmách.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Kultura

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality

Dny lidové architektury lákají do Libereckého kraje

Již podvanácté budou moci lidé o víkendu 20. a 21. července 2024 navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 15 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou. Letošní ročník vás zavede do často veřejnosti nepřístupných objektů, které můžete zdarma navštívit jen v tomto víkendu. Těšit se můžete na divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky, to vše v originálním prostředí roubených chalup, mlýnů, statků, hostinců nebo papírny.
16. červenec 2024 16:00
Památky, Liberecký kraj

Pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu a skvělou zábavu nejen v Harrachově

Kdo má rád pivo, ten si o prázdninách může vybrat hned z několika festivalů a slavností. Na všech vás čeká hudba, pivní soutěže, zábava a hlavně ochutnávky zajímavých piv z mnoha desítek malých i velkých pivovarů.
15. červenec 2024 15:23
Gurmánská turistika, Liberecký kraj

Turistické autobusy v Českém ráji vás svezou na výlet i s kolem

I v letošním roce můžete opět využít při poznávání Českého ráje letních linek turistických autobusů s přepravou kol. Využitím turistického autobusu šetříte nejen přírodu, ale nebudete mít žádné starosti s parkováním vašeho auta. Turistické autobusy jezdí letos na osmi linkách a zavezou vás k nejoblíbenějším místům Českého ráje.
14. červenec 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Nejlepší koupání: tipy na příjemné koupání v Libereckém kraji

V Libereckém kraji najdou milovníci vodního živlu spoustu skvělých možností, kde si pořádně zaplavat v přírodě či se osvěžit během tropických dnů v chladné vodě. V našich tipech ale najdete také místa pro ty, kteří dávají přednost bazénům a akvaparkům. Stačí si jen vzít plavky, ručník a hurá k vodě!
9. červenec 2024 18:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Znáte přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova? Dětem se tu určitě bude líbit! Najdou zde velké množství atrakcí, které jsou navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity.
5. červenec 2024 10:48
Zážitky, Liberecký kraj

V červenci začíná Sedmihorské léto 2024: vystoupí hvězdy hereckého a hudebního nebe

Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto letos v červenci a v srpnu uvede deset samostatných akcí. V romantickém prostředí pod Troskami si užijete koncerty, divadlo, zábavnou talk show i jógový kemp! Podívejte se s portálem Kudy z nudy, co vše letos pořadatelé připravili.
26. červen 2024 15:24
Kultura, Liberecký kraj

Hrad Grabštejn láká na nový okruh Grabštejnské poklady

Chcete-li poznat to nejcennější, co Grabštejn ve svých zdech skrývá, navštivte nový okruh zpřístupněný od června 2024. Zavede vás nejen do grabštejnského sklepení, ale i do jedinečné renesanční kaple svaté Barbory a čeká vás také výstup a rozhled z hradní věže. O tom, jak přínosné jsou archeologické nálezy a co všechno díky nim o životě na hradě víme, svědčí i plánované rozšíření archeologické expozice na doplňkovém prohlídkovém okruhu Grabštejnské poklady.
22. červen 2024 12:00
Památky, Liberecký kraj

Bike Park v Rokytnici má otevřeno každý víkend

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. V červnu, září a říjnu je bikepark otevřený každý víkend od 9:00 do 17:00 hodin, v červenci a srpnu každý den.
16. červen 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj