Úvod > Aktuality > V Jablonci nad Nisou uvidíte Křehkou krásu – největší výstavu skla a bižuterie
V Jablonci nad Nisou se uskutecní nejvetší mezinárodní výstava skla a bižuterie
"> V Jablonci nad Nisou se uskutecní nejvetší mezinárodní výstava skla a bižuterie "> Stežejní cástí programu bude predvádení výroby a práce se sklem "> Chybet nebude ani zdobení vánocních ozdob
Kultura

V Jablonci nad Nisou uvidíte Křehkou krásu – největší výstavu skla a bižuterie

  • Vydáno7. srpna 2014
Od 7. do 10. srpna 2014 se v jabloneckém Eurocentru uskuteční již potřetí největší mezinárodní výstava skla a bižuterie v České republice pod názvem Křehká krása 2014. Na návštěvníky čekají nejen výstavní a prodejní stánky s ukázkami sklářských a bižuterních technologií, ale také kreativní dílna a bohatý doprovodný kulturní program.

Nechejte se okouzlit křehkou krásou

BižuTéměř padesát vystavujících firem, předvádění tradičních způsobů výroby a zpracování skla a bižuterie, velkou tvůrčí dílnu, výstavu sklářských výtvarníků, módní přehlídky a mezinárodní kulturní program – to vše nabídne o druhém srpnovém víkendu v Jablonci nad Nisou výstava Křehká krása 2014, velkolepá přehlídka sklářského umění a bižuterní výroby určená pro celou rodinu. Navštívit ji můžete od čtvrtka 7. srpna do neděle 10. srpna 2014 v Jablonci nad Nisou, v areálu výstaviště Eurocentra.

Stěžejní částí programu bude předvádění výroby a práce se sklem. Velkou atrakcí představují také sklářské pece – jedna pro výrobu foukaného skla, druhá pro předvádění tradičního mačkání skleněných bižuterních kamenů z rozžhavených sklářských tyčí. Sami si také můžete vyzkoušet tradiční lidovou techniku podmalby na skle nebo se seznámit s výrobou skleněných vitráží. U kahanů se budou foukat a táhnout skleněné figurky, své umění výroby kovové bižuterie předvedou pasíři, a to včetně výroby černé bižuterie.

Užijte si zábavu v kreativní dílně i při módních přehlídkách

Výroba korálkůChybět nebude ani zdobení vánočních ozdob, představí se také málo známé odvětví bižuterní výroby, kterým je zhotovování umělých květin. Jestliže sami rádi tvoříte, určitě vás nadchne velká kreativní dílna, kde si z připravených polotovarů pod vedením zkušených vzorkařek můžete zhotovit šperky podle svých představ.

V rámci doprovodného programu jsou na každý den připraveny módní přehlídky Svazu výrobců skla a bižuterie a hudební vystoupení regionálních kapel z obou stran hranice. Zajištěny jsou také ochutnávky místních kulinářských specialit. A pokud si chcete zakoupit nějakou trvalou památku na výstavu, své výrobky vám nabídne padesátka prodejních stánků sklářských a bižuterních firem.

Pro milovníky umění pak připravilo jablonecké Muzeum skla a bižuterie, které prošlo velkou rekonstrukcí, jedinečnou výběrovou přehlídku současného českého skla a bižuterie, kterou pod názvem Mezinárodní trienále skla a bižuterie Jablonec 2014 zpřístupní od konce června do 28. října.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí, plaket a vánočních ozdob ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků ve skleněném krystalu. Vydejte se za třpytivou krásou!

Další aktuality