Úvod > Aktuality > V informačních centrech Karlovarského kraje je k mání nová mapa běžeckých tratí
Pro vyznavace bílé stopy vydal Karlovarský kraj aktualizovanou mapu bežeckých tratí
"> Pro vyznavace bílé stopy vydal Karlovarský kraj aktualizovanou mapu bežeckých tratí "> Mapa bude distribuována do jednotlivých infocenter v regionu, kde si ji budou moci zájemci zakoupit "> Jednotlivé trasy byly lépe barevne odlišeny, aby byla orientace v mape snazší
Zimní sporty

V informačních centrech Karlovarského kraje je k mání nová mapa běžeckých tratí

  • Vydáno1. února 2014
Ačkoliv zatím není letošní zima vyznavačům všech zimních sportů příliš nakloněna, mohou již nyní do terénu vyrazit alespoň běžkaři. Pro vyznavače bílé stopy vydal Karlovarský kraj aktualizovanou mapu běžeckých tratí a areálů pro rok 2014. Mapa bude distribuována do jednotlivých infocenter v regionu, kde si ji budou moci zájemci zakoupit.
ChaloupkyV novém vydání běžkařské mapy bylo vyznačeno několik kilometrů nových tras. Přibyly trasy u Mariánských Lázní a v okolí Kynžvartu, v okolí Březové a Rovné na Sokolovsku, v oblasti Lubů, Krásna, Hranic, Aše nebo také v blízkosti golfového hřiště v Olšových Vratech. Oblast Krušných hor od Bublavy až po Klínovec byla aktualizována. Součástí mapy je také například seznam infocenter v Karlovarském kraji nebo kontakty na ski areály a Horskou službu.

Jednotlivé trasy byly lépe barevně odlišeny, aby byla orientace v mapě snazší. Aktualizovány byly také trasy, které jsou na německé straně a jsou s těmi českými propojeny.
Krušné hory na běžkách – z Komáří hůrky na Cínovec

Krušné hory na běžkách – z Komáří hůrky na Cínovec

Projeďte se projet po nejoblíbenější běžkařské trase v Krušných horách. K přednostem krušnohorské magistrály patří strojově udržované cesty a malebná krajina okolo. Jedná se o nenáročnou trasu s malým převýšením.

Krajinou Kladských rašelinišť na běžkách i na kole

Krajinou Kladských rašelinišť na běžkách i na kole

Nenáročná trasa, která vás provede samým srdcem Slavkovského lesa, krouží kolem tajuplné a tiché krajiny národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Cesta povede okolo alpských staveb v osadě Kladská, zamrzlých rybníků a Dlouhé stoky.

Běžecké okruhy u Nových Hamrů

Běžecké okruhy u Nových Hamrů

V údolí řeky Rolavy a Bílého potoka v západní části Krušných hor leží malebná horská víska Nové Hamry, která je vyhledávaným rájem pro běžkaře. Chcete-li se tedy projet okouzlující přírodou, navštívit krásná místa a vychutnat si klid a romantiku zasněžených lesů a plání, zamiřte právě sem.

Krušnohorská magistrála

Krušnohorská magistrála

Krásnou přírodou mezi lesy a loukami vede přes celé Krušné hory cyklistická a běžecká Krušnohorská magistrála. Celková délka trasy je 242 km a v celém jejím průběhu se na ní napojuje řada stezek a značených turistických cest pro pěší, cyklisty i milovníky bílé stopy.

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

Mariánské Lázně na běžkách – z lázní do tajgy na Kladskou

O Mariánských Lázních by se dalo říct, že je to univerzální městečko. Má skvělé podmínky pro lyžování a ještě lepší podmínky pro relaxační a kulturní vyžití po lyžování nebo v případě nepříznivého počasí. Pokud se zima povede a je dostatek sněhu, je zde garantováno 90 km strojově upravovaných stop.