Úvod > Aktuality > V hrad řemeslníků se v neděli změní Kunětická hora
V hrad řemeslníků se v neděli změní Kunětická hora
"> "> ">
Památky

V hrad řemeslníků se v neděli změní Kunětická hora

  • Vydáno8. července 2017
Víkendová akce bude výjimečná zcela jistě, a to nejen množstvím účastníků – řemeslníků, ale i pestrostí zastoupených řemesel. Neděle 9. 7. na Kunětické hoře nabídne "živé" ukázky. Samozřejmostí je, že si lidé mohou sami ledacos ozkusit a do tvůrčí práce se smějí kdykoli zapojit i zvídavé děti.

Už v neděli 9. 7. 2017 od 9:30 do 18 hodin si můžete na hradě Kunětická hora vyzkoušet např. kroužit hrnečky, drátkovat, kovat na kovadlině, zdobit perníky nebo vyrábět prstýnky.

Hrad řemeslníků zaútočí na lidské smysly – zvonění kovadliny bude střídat vyvolávání trhovců a vzduchem se ponese vůně pokrmů připravených podle tradičních receptur. Nebudete pochopitelně připraveni ani o klasické prohlídky. V paláci se lze navíc pohybovat volně, bez průvodce, a prakticky z každého patra je krásný výhled od okolí.

zakoupení budou šperky, množství keramiky, ručně malovaného oblečení, řezbářské výrobky a mnoho dalšího. Odpočinete si ve stánku s čajovnou nebo se poradíte o svých zdravotních problémech s vyhlášeným bylinkářem. V ceně vstupného je prohlídka hradního paláce a velká výstava desítek původních kostýmů a rekvizit z řady známých českých televizních i filmových pohádek "Zpátky do pohádky"!

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Hrad Kunětická hora – Kuňka

Pozdně gotický hrad slavného rodu Pernštejnů vznikl přestavbou starého opevnění na přelomu 15. a 16. století. Výrazně jej poničila švédská vojska. Kunětická hora byla veřejnosti nepřístupná od roku 1973 do roku 1993. Dnes se z Kunětické hory stalo kulturní centrum Pardubicka.

Další aktuality