!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit
V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit
"> "> "> ">
Památky

V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit

Vydáno 31. srpna 2020
Ve vodním mlýně v Hoslovicích na Strakonicku se v sobotu 5. září koná řemeslná slavnost s názvem Domácnost paní mlynářky. Těšit se můžete na ukázky zpracování mléka a vlny, pouštění mlýnského kola a komentované prohlídky mlýna. Nebudou chybět soutěže pri děti a velcí i malí vyzkoušejí, jak se dá umlít obilí pomocí kamene. Kromě tradičního jarmarku se můžete těšit na pečení chleba s ochutnávkou.

Návštěvníci areálu mlýna v Hoslovicích se v sobotu 5. září od 10:00 do 16:00 mohou těšit na řemesla spojená s vesnicí a chodem hospodářství (praní prádla na valše, naklepávání kosy, sečení kosou, pečení chleba, vrtění másla, předení na kolovrátku, drátkování, pletení košíků a mnoho dalšího apod.). Nebude chybět ani řemeslný jarmark a rukodělné dílničky pro děti.

Během dne se bude také péct (a ochutnávat) chleba a dalamánky. S lidovými písněmi vystoupí soubor Javor z Lomnice nad Lužnicí.

Na své si opět přijdou i děti, na které čekají nejrůznější aktivity. Součástí budou tradičně i komentované prohlídky a spouštění mlýnského kola.

Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.