Úvod > Aktuality > V Hoslovickém mlýně budou v sobotu zpracovávat vlnu a mléko

V Hoslovickém mlýně budou v sobotu zpracovávat vlnu a mléko

Vydáno 20. srpna 2019 Památky
Ve vodním mlýně v Hoslovicích na Strakonicku se v sobotu 24. srpna koná dožínková slavnost s názvem Vlna a mléko… Těšit se můžete na ukázky zpracování mléka a vlny, pouštění mlýnského kola a komentované prohlídky mlýna. Nebude chybět dožínkový věnec, soutěže pro děti a pečivo z čerstvé výběrové mouky. Pro děti jsou připraveny soutěže a velcí i malí vyzkoušejí, jak se dá umlít obilí pomocí kamene. Kromě tradičního jarmarku se můžete těšit na pečení chleba s ochutnávkou.

Návštěvníci areálu mlýna v Hoslovicích se v sobotu 24. srpna mohou těšit na ukázky zpracování mléka a vlny (stloukání másla, ochutnávky tvarohových pomazánek, zpracování vlny na kolovrátku, česání vlny apod.). Nebude chybět ani předávání dožínkového věnce, řemeslný jarmark a rukodělné dílničky pro děti.

Během akce Vlna a mléko se bude také péct (a ochutnávat) chleba a dalamánky. Na místě budou k zakoupení například dožínková aranžmá ze sušených květin.

Opět si na své přijdou i děti, na které čekají nejrůznější aktivity. Součástí budou tradičně i komentované prohlídky a spouštění mlýnského kola.

Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.