Úvod > Aktuality > V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit
V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit
"> "> "> "> "> "> "> ">
Památky

V Hoslovickém mlýně se bude v sobotu hospodařit

  • Vydáno27. srpna 2021
Ve vodním mlýně v Hoslovicích na Strakonicku se v sobotu 28. srpna 2021 koná řemeslná slavnost s názvem Co srpen neuvaří, to už září nedopeče. Těšit se můžete na ukázky života na mlýně a vesnici, pouštění mlýnského kola a komentované prohlídky mlýna. Nebudou chybět soutěže pro děti a kromě tradičního jarmarku se můžete těšit na pečení chleba i úpravy ryb na grilování s ochutnávkou.

Návštěvníci areálu mlýna v Hoslovicích se v sobotu 28. srpna od 10:00 do 17:00 mohou těšit na řemesla spojená s vesnicí a chodem hospodářství. Na jarmarku si budete moci nakoupit domácí marmelády, šité hračky, perníčky, předměty z pedigu, šité tašky, keramiku, drátkované ozdoby, vinuté perly, sýry, suchou vazbu či pletené košíky. V každou hodinu na vás čeká komentovaná prohlídka mlýnapouštění mlýnského kola.

Během dne se bude také péct (a ochutnávat) chleba a houstičky. Od 12 hodin je připraven komponovaný pořad s ukázkami kuchyňské úpravy ryb na grilování spojenou s ochutnávkami. Duo „MA MI“, dva profesionální rybáři, předvedou chutné a osvědčené recepty na přípravu grilovaných ryb. Pořad bude trvat 3 hodiny a zpěvem a na kytaru ho doprovodí Vladimíra Milotová (folk, country, francouzské šansony).

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál Vodního mlýna v Hoslovicích. V současné době prochází muzeum rozsáhlou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen aktuální výstavy, černá kuchyně a vyhlídková věž Rumpál.

Vodní mlýn Hoslovice

Vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.