Úvod > Aktuality > V Horažďovicích se chystá otevření první vodní galerie v ČR
V Horažďovicích se chystá otevření první vodní galerie v ČR
">
Letní sporty

V Horažďovicích se chystá otevření první vodní galerie v ČR

Vydáno 26. května 2016
První vodní galerie v ČR oživí netradičním způsobem veřejný prostor v Horažďovicích. Aktivním zapojením místních obyvatel vzniklo dvacet pět originálních děl, která budou nainstalována na břeh řeky Otavy či přímo do ní. Slavnostní otevření galerie zahrnující společný sjezd řeky, komentovanou prohlídku a večerní koncert proběhne v sobotu 28. května v Horažďovicích.
Vodní galerie OtavaV den slavnostního otevření galerie bude sraz v 15:00 na konci parku Ostrov u „Chaty děsu“, kde budou připravené lodě. Vernisáží bude společný sjezd řeky – průjezd vodní galerií. K vidění budou nejen díla samotných občanů, ale i mechové grafitti (Moss Art) či vertikální zahrada, na jejichž tvorbě se podíleli přizvaní profesionálové. Během sjezdu účastníky čeká nejen komentovaná prohlídka ale i vodní bar. Po vodáckém zážitku čeká návštěvníky v městském parku u železničního mostu (u Jitexu) promítání na vodní hladinu, fire show a další doprovodný program. Součástí akce bude i koncert kapel Please the Trees, Wessele, Taras Bullba a Ministark. Galerii si samozřejmě bude možné prohlédnout i v následujícím období.
 
Vodní galeriePrvní vodní galerie v ČR představuje asi tříkilometrový úsek řeky Otavy a její tři slepá ramena v okolí Horažďovic, který zdobí výtvarné objekty. Ty si mohou zájemci z řad vodáků prohlédnout přímo z řeky, chodci a cyklisté na stezkách podél břehu řeky. Okolí Otavy zdobí 25 drobných i větších instalací, které vytvořili místní lidé i přizvaní profesionálové. Jsou to různé zvonkohry, krajka z provázku, závěsné objekty ze sušených přírodních materiálů, věžičky z kamenů či brány a mostky mezi stromy. Specialitou má být vertikální zahrada nebo mechové graffiti na staré plechové zdi u jezu. Mechové graffiti je technika, při níž se přírodní mech rozmixuje s dalšími přísadami na pastu, kterou se kreslí na zeď. Po čase začne mech růst a vytváří zelené obrazce.
Vodní galerie Otava v Horažďovicích

Vodní galerie Otava v Horažďovicích

První vodní galerie v ČR oživuje netradičním způsobem veřejný prostor v Horažďovicích. Aktivním zapojením místních obyvatel vzniklo dvacet pět originálních děl, která jsou nainstalována na břehu řeky Otavy či přímo do ní.