Úvod > Aktuality > V Holešovicích se otevřely Jatka78 – nový prostor pro divadlo a umění
V Holešovicích se otevrely Jatka78 - nový prostor pro divadlo a umení
"> V Holešovicích se otevrely Jatka78 - nový prostor pro divadlo a umení "> První premiéru pro nový prostor Jatka78 pripravuje na 14. listopadu režisérská dvojice Skutr "> Po skoncení zkušebního provozu 19. prosince projdou Jatka rekonstrukcí
Kultura

V Holešovicích se otevřely Jatka78 – nový prostor pro divadlo a umění

  • Vydáno6. listopadu 2014
Vznik nového divadelního a uměleckého prostoru Jatka78 v Pražské tržnici v Holešovicích inicioval přední český soubor nového cirkusu Cirk La Putyka. Na zahájení hned od 6. do 10. listopadu naváže nejnovější představení Dolls Cirku La Putyka, které spojuje několik žánrů – nový cirkus, akrobacii, práci s loutkami a předměty, pohybové divadlo, moderní technologie i film. Návštěvníci zde i během zkušebního provozu, který zakončí 5 speciálního kabaretu Cirk La Putyka, najdou veškeré zázemí – nejen bar, ale třeba i galerii.
La PutykaPrvní premiéru pro nový prostor Jatka78 připravuje na 14. listopadu režisérská dvojice Skutr. Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka se při vzniku mezinárodního divadelního projektu Bouře nechali volně inspirovat stejnojmennou hrou Williama Shakespeara. Na jevišti se představí Csongor Kassai (Čert ví proč, Musíme si pomáhat, Sen noci svatojánské, atd.), srbský herec Željko Maksimovič, Przemyslaw Kosiński a Dawid Rafalski z Polska. Bouře bude v prostoru Jatek78 uvedena ještě 15. listopadu jako součást Noci divadel a také 16. listopadu. Právě režisérská dvojice Skurt a spolupracující choreografka Adéla Laštovková Stodolová se stanou jedněmi z rezidenčních uměleckých subjektů nového prostoru.

Jatka78Dalším rezidentním souborem jsou 420People. Přední český taneční soubor připravil na 28. listopadu speciální večer s tím nejlepším ze svého aktuálního repertoáru – výběr z představení Mirage, Wind-up, Sacrebleu a Reen. Do programu se zapojí také hosté – kapela Please the Trees a její frontman Václav Havelka se svým paralelním hudebním projektem Were Mute (Václav Havelka, Carl Warvick, producent Martin Tvrdý alias Bonus).

Jeden z vrcholů, který čeká na návštěvníky Jatek78 29. a 30. listopadu je Analog - speciální představení, které exkluzivně pro nové divadlo připravila mezinárodní uskupení těch nejlepších akrobatů, hudebníků a tanečníků, kteří v současné době působí v Berlíně – Ethan Law (cyr wheel, floor acro), Florian Zumkehr (floor acro, hand stand, čínská tyč, zpěv), Bertan Canbeldek (žonglování, tanec), Marie-Pier Campeau (acro yoga, hand to hand, fixed trapeze), Merlin Ettore (bicí), Lena (tanec) a kapela Ena Wild se zpěvačkou Enou Soukou.

Jatka78Od 1. do 3. prosince obsadí Jatka78 mladá švédská trojice Sisters, jejíž členové vystudovali novocirkusovou školu ve Stockholmu a patří k progresivní severské větvi tohoto žánru. Představení Clockwork je nabité energií a nabízí cirkusové disciplíny, které u nás nejsou k vidění – například čínskou tyč nebo German wheel.

Co se stane po skončení zkušebního provozu 19. prosince? Vzhledem k současnému stavu, prostor vyžaduje rekonstrukci, která zároveň zachová historický industriální charakter. Architektonickou studii vytvořil prestižní ateliér Mjölk. Po dokončení by zde měly vzniknout plně vybavený divadelní sál s kapacitou 350 diváků, zkušebny, prostory pro cirkusové workshopy pro veřejnost, galerie, bar, klub i skladovací prostory.
Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Jatka78 – místo pro umění v Holešovické tržnici

Nový divadelní a umělecký prostor s názvem Jatka78. se otevře 6. listopadu v Holešovické tržnici. Jméno prostoru odkazuje na původní účel hal č. 7 a 8, které sloužily jako jatka téměř sto let až do roku 1983.

Noc divadel 2022

19.11.
Noc divadel 2022

10. ročník Noci divadel se uskuteční třetí listopadovou sobotu.