Úvod > Aktuality > Šternberský hrad pořádá festival historického oblečení
Šternberský hrad pořádá festival historického oblečení
"> "> "> Užijte si víkend v kostýmech na Šternberku
Zážitky

Šternberský hrad pořádá festival historického oblečení

  • Vydáno4. srpna 2020
Chcete mít do rodinného alba pěknou fotografii? Navštivte o víkendu 8. a 9. srpna 2020 hrad Šternberk. Hradem budou provázet průvodci oblečeni v historických kostýmech a jejich výklad bude zaměřen na historickou módu, stolování a život na hradech a zámcích v minulosti. Dozvíte se zajímavé informace z historie.
hrad ŠternberkVíkend v kostýmech patří mezi nejnavštěvovanější a nejoblíbenější akce roku, proto nemůže chybět v nabídce ani pro rok 2020. Festival historického oblečení se odehraje na (moravském) hradě Šternberku v sobotu 8. a 9. srpna 2020.
 
Připraveny budou prohlídky hradu, kterým vás provedou stylově oblečení průvodci v dobových kostýmech. Dozvíte se nejen informace z historie hradu, ale i mnoho zajímavého o historii módy a oblékání. Vstupné na prohlídky odpovídá běžnému vstupnému.

Víkend v kostýmechV neděli doplní kostýmované prohlídky doprovodný program v podání výřečníka, všeuměla a baviče Romana Prokeše – Povídání o historii zbraní. Jeho divadelně-naučný exkurz vám představí vývoj sečných a palných zbraní od středověku po nedávnou minulost. Během představení se dozvíte mnoho zajímavých informací, ale především se skvěle pobavíte. Představení je interaktivní, diváci jsou zapojeni do děje a chybět nebudou ani ukázky střelby. Představení bude součástí všech prohlídek.
Státní hrad Šternberk

Státní hrad Šternberk

Dominantou města Šternberk na okraji Nízkého Jeseníku je stejnojmenný hrad. Tento moravský hrad se stal kolébkou moravské větve rodu Šternberků a následně i majetkem dalších významných rodů – pánů z Kravař, Berků z Dubé, knížat z Minsterberka a Lichtenštejnů.