Úvod > Aktuality > V Herlíkovicích se rozjela čtyřsedačková lanovka na Žalý
V Herlíkovicích se rozjela ctyrsedacková lanovka na Žalý
"> V Herlíkovicích se rozjela ctyrsedacková lanovka na Žalý "> Skiareál Herlíkovice nyní nabízí 6 km sjezdových tratí s vrstvou technického a prírodního snehu od 30 do 50 cm "> Ti, kterí nechtejí rídit svoje auto, mohou využít speciálních linek skibusu
Zimní sporty

V Herlíkovicích se rozjela čtyřsedačková lanovka na Žalý

  • Vydáno9. ledna 2015
Nejoblíbenější "herlíkovická" červená sjezdovka je připravena na první lyžaře a snowboardisty. Skiareál Herlíkovice nyní nabízí 6 km sjezdových tratí s vrstvou technického a přírodního sněhu od 30 do 50 cm. K tomu jsou v provozu již dvě čtyřsedačkové lanovky a pět lyžařských vleků.
HerlíkoviceHerlíkovice jsou po krátké novoroční oblevě opět v dobré kondici a na svazích Žalého přibyl přírodní i technický sníh. Zdejší stroje a lidé pracovali dnem i nocí a výsledek se dostavil. Díky tomu může areál uspokojit všechny zájemce o kvalitní lyžování včetně nejdelší červené sjezdovky vedoucí až ze samotného vrcholu hory Žalý. Dalším bonusem jsou zlevněné jízdenky pro všední dny. A pro ty, kteří to nestihnou ve dne, je v Herlíkovicích k dispozici večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

Kromě upravených sjezdových tratí je v provozu také profesionální dětský park s mnoha lyžařskými atrakcemi, pojízdným kobercem nebo lyžařským kolotočem. V nabídce parku nechybí ani lyžařská školička s vyhřívanou dětskou hernou. Pro všechny funguje půjčovna lyžařského vybavení. Kromě lyžování je k dispozici i občerstvení v restauraci s Herlíkovice červenáterasou na dojezdu nově otevřené červené sjezdovky. Z rozmanité nabídky jídel a nápojů si vyberou děti i dospělí. A ti, kteří nechtějí řídit svoje auto, mohou využít speciálních linek skibusů, které jedou denně z Prahy Černého Mostu v 6:35 a vrací se zpět do Prahy v 18:05.

Kromě Herlíkovic společnost Snowhill zahájila minulý týden provoz i ve skiareálech Šachty, Kamenec, Kašperské Hory, kde všude hlásí velmi dobré podmínky pro lyžování. Navíc v pátek  2. ledna zahájili i v Mariánských Lázních.
Skiareál Herlíkovice a Bubákov

Skiareál Herlíkovice a Bubákov

Skiareál Herlíkovice a Bubákov se nachází 4 km od Vrchlabí při silnici do Špindlerova Mlýna. Střediska nabízejí celkem 2 čtyřsedačkové lanovky a 7 vleků. Novinkou je dětský park.