!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Klášter v Hejnicích se proměnil v květinovou zahradu

Klášter v Hejnicích se proměnil v květinovou zahradu

Vydáno 12. září 2019 Zážitky
Centrum duchovní obnovy zaplavily stovky kultivarů jiřinek od českých i zahraničních pěstitelů. Mezinárodní výstava jiřinek tam potrvá od 12. do 15. září 2019. Kromě nepřeberného množství barev, tvarů květů i listů, výšky rostlin a podobně moholi zájemci obdivovat i aranžérské umění.

V Hejnicích se v rámci 10. ročníku Mezinárodní výstavy jiřin opět koná soutěž v aranžování pro žáky středních škol a odborných učilišť. T aproběhne ve čtvrtek 12. 9. od 9:30 do 17 hodin.

Letošní motto soutěže je „Jiřinky a dožínky“. Účastníci zpracovávají celkem 4 úkoly. Prvním bude vázaná dožínková kytice, která musí obsahovat květy rodu Dahlia. Druhým úkolem je Dožínkový snop z obilí a květů jiřinek na ozdobu. Třetím úkolem je pak tajná práce. Na posledním tématu „Vypichovaný dožínkový věnec“ bude pracovat celé tříčlenné družstvo. Věnec musí obsahovat mimo vlčích máků, chrpy a lučního kvítí také plodiny, které obsahují co nejvíc semínek jako symbol plodnosti a samozřejmě i květy rodu Dahila. Pořádající školou celé akce je Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, pracoviště Hejnice.

Na aranžování jiřin do váz a úpravě celé výstavy se budou již tradičně podílet žáci oboru Zahradník této školy. Soutěž i výstava je umístěna v prostorách Kláštera Hejnice, s kterým škola úzce spolupracuje. Spojení květin a krásného prostředí podtrhuje krásu a důstojnost celé akce.

Květinová aranžmá i stovky kultivarů jiřinek od českých i zahraničních pěstitelů můžete obdivovat od 13. do 15. září. Určitě vás okouzlí nepřeberné množství barev, tvary květů i listů anebo třeba rozdílná výška rostlin. Mezinárodní výstava jiřinek bude otevřená po dobu konání denně od 11 do 17 hodin.

Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích

Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích

Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy se nachází v budově bývalého františkánského kláštera, který původně sloužil jako zázemí pro poutníky, přicházející do chrámu Navštívení Panny Marie v Hejnicích.

Poutní místo v Hejnicích - impozantní bazilika Navštívení Panny Marie

Poutní místo v Hejnicích - impozantní bazilika Navštívení Panny Marie

Hejnice, ležící v zeleném údolí řeky Smědé a obklopené několika přírodními rezervacemi, má staletou poutní tradici. Tato obec bývá navštěvovaná především díky baroknímu kostelu, bazilice minor Navštívení Panny Marie, stojící na místě starého poutního místa, kterému se přezdívá český Mariazell.

Další aktuality

12.3.
2020
Centrum Babylon v Liberci zavřelo zábavní parky, iQpark i aquapark

Centrum Babylon v Liberci zavřelo zábavní parky, iQpark i aquapark

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky
22.12.
2019
iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

iQlandia a iQpark o Vánocích nezavírají!

Českolipsko a Jizerské hory | Zážitky