!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > V Havířově příští týden ožije nádraží kulturou
Zachránené nádraží
"> Zachránené nádraží "> Nádraží Havírov "> Havírovské nádraží
Kultura

V Havířově příští týden ožije nádraží kulturou

Vydáno 10. listopadu 2013
Občanskému sdružení Důl architektury se podařilo iniciovat záchranu vlakového nádraží v Havířově. Na oslavu záchrany nádraží proto pořádá ve dnech 11. - 17. listopadu sérii kulturních akcí, které se budou konat přímo v prostorách havířovského nádraží.
Nádraží HavířovSdružení touto akcí poukazuje na dosud neobjevený kulturní potenciál havířovského nádraží. Během sedmi dnů bude program zaměřen na malé děti z mateřských škol, studenty i seniory. Série kulturních akcí začne v pondělí 11. listopadu ve 20:00 vernisáží sérii fotografií s názvem „Panelákové děti“ havířovského fotografa Jaroslava Kociána. Výstava bude k vidění v prvním patře nádraží (na Květinové galerii) po celý týden. Na vernisáž naváže hudební projekt zpěvačky Šárky Secové a kytaristy Marka Przybytka. 

Malým dětem budou věnována úterní a páteční dopoledne. Úterní večer bude věnován režisérce Věře Chytilové. Od 20:00 bude promítána komedie Kalamita (1981) v hlavní roli s Bolkem Polívkou. Čtvrteční večer bude od 18:00 literární. Mladí básníci z regionu budou předčítat ze svých děl

Pro studenty středních a vysokých škol je věnován víkendový program, kdy všichni účastníci budou hledat způsoby využití stávající výpravní budovy a zároveň se bude hledat řešení pro kultivaci přednádražního prostoru. Sdružení Důl architektury myslí i na seniory. Pro ty bude určen Čaj o páté a to v pátek od 17:00. Přítomným zahraje místní folklorní cimbálový soubor Vonička. Poté se uskuteční Taneční večer pro dříve narozené.

Sobotní večer bude věnován divadlu, na kterém vystoupí Datyňské amatérské divadlo DAD s hrou "BO aneb nic nima jak se zdo" a poté divadlo Labyrint s hrou "Kouzelné nádraží". Vždy od 8:00 - 23:00 bude otevřena kavárna KOOHII CAFÉ, kde budete moct ochutnat výtečnou arabskou kávu a občerstvení domácí kuchyně.
Historie psaná uhlím - expozice historie Havířova

Historie psaná uhlím - expozice historie Havířova

Expozici pod názvem Historie psaná uhlím ve Společenském domě Reneta v Havířově tvoří mapy, fotografie k symbolům města, fotografie osobností města, fotografie ze života horníků, model těžní věže a další zajímavosti.

Další aktuality