Úvod > Aktuality > V Dětenicích to žije i v zimě!

V Dětenicích to žije i v zimě!

Vydáno 29. prosince 2018 Zážitky
Přemýšlíte, kam zamířit na výlet v zimních dnech? Zkuste Dětenice na Jičínsku, kde je v zimě nejenom otevřeno, ale také jsou zde pro vás připraveny speciální programy na zámku a ve středověké krčmě, které vám zkrátí čekání na jaro. Navíc tu můžete oslavit i poslední chvíle letošního roku a přivítat rok nový. Těšit se můžete na personál v dobových kostýmech a na historický program v průběhu večera. U brány vás přivítají halapartníci, příjezdová cesta bude lemována loučemi, před zámkem trubači. Nebude chybět ani velkolepý půlnoční ohňostroj v zámeckém parku.
Zámek DěteniceProžijte poslední minuty roku 2018 v romantickém prostředí barokního zámku Dětenice. Celý večer strávíte v barokních prostorách zámku uprostřed šermířů, kejklířů, tanečnic a Nový rok uvítáte velkolepým ohňostrojem.

I kromě Silvestra se ale v krásném barokním zámku Dětenice může celá rodina vypravit na výlet do pohádky. Každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin se zde konají prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Netradiční je rozhodně prohlídka zámku, při které vám za světla plápolajících svíček, zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo.
 

Na skok do středověku

Čarodějnice ŽizeldaNevšední zážitek nabízí v Dětenicích také oblíbená Středověká krčma, kde se středověké speciality připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech. Zároveň se musíte duševně připravit na poněkud drsnou staročeskou mluvu, zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. A až vás dětenický program vyčerpá, můžete přenocovat netradičně, ve Středověkém hotelu, který získal ocenění Unusual a Unique hotel of the World, které je udělováno nejzajímavějším hotelům celého světa.
Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek - přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích - jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice - návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Pohádka O napravené princezně na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.