Úvod > Aktuality > V Dětenicích to žije i v zimě!
V Dětenicích to žije i v zimě!
">
Zážitky

V Dětenicích to žije i v zimě!

  • Vydáno29. prosince 2019
Přemýšlíte, kam zamířit na výlet v zimních dnech? Zkuste Dětenice na Jičínsku, kde je v zimě nejenom otevřeno, ale také jsou zde pro vás připraveny speciální programy na zámku a ve středověké krčmě, které vám zkrátí čekání na jaro. Navíc tu můžete oslavit i poslední chvíle letošního roku a přivítat rok nový. Těšit se můžete na personál v dobových kostýmech a na historický program v průběhu večera. U brány vás přivítají halapartníci, příjezdová cesta bude lemována loučemi, před zámkem trubači. Nebude chybět ani velkolepý půlnoční ohňostroj v zámeckém parku.
Zámek DěteniceProžijte poslední minuty roku 2019 v romantickém prostředí barokního zámku Dětenice. Celý večer strávíte v barokních prostorách zámku uprostřed šermířů, kejklířů, tanečnic a Nový rok uvítáte velkolepým ohňostrojem.

I kromě Silvestra se ale v krásném barokním zámku Dětenice může celá rodina vypravit na výlet do pohádky. Každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin se zde konají prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Netradiční je rozhodně prohlídka zámku, při které vám za světla plápolajících svíček, zdejší ježibaba Žizelda barvitě a po svém povypráví příběh o tom, jak se na Dětenicích žilo.
 

Na skok do středověku

Čarodějnice ŽizeldaNevšední zážitek nabízí v Dětenicích také oblíbená Středověká krčma, kde se středověké speciality připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech. Zároveň se musíte duševně připravit na poněkud drsnou staročeskou mluvu, zvyky a prostředí. Můžete zde také ochutnat Dětenické černé a světlé pivo, které se vyrábí podle unikátního receptu z 18. století. A až vás dětenický program vyčerpá, můžete přenocovat netradičně, ve Středověkém hotelu, který získal ocenění Unusual a Unique hotel of the World, které je udělováno nejzajímavějším hotelům celého světa.
Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar Dětenice

Zámecký pivovar má bohatou historii. Původní budova pivovaru byla částečně přestavěna na oblíbenou Středověkou krčmu a z další historické části vzniklo muzeum piva. Během prohlídky pivovarského muzea se seznámíte s výrobou kvasnicového piva způsobem starým 200 let.

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Středověký hotel Dětenice – návrat do doby dávno minulé

Místo, kde prožijete noc, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Nový středověký hotel poskytuje naprosto unikátní interiéry, které vás vrátí v čase do vzdáleného středověku.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Barokní zámek a pivovar v Dětenicích – jedinečný tip na výlet do Českého ráje

Na prahu 3. tisíciletí, v letech 1998 – 2000, byl zámek Dětenice renovován a po 60 letech znovu otevřen veřejnosti. Na zámku se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. V sousedství zámku je opravena historická budova pivovaru se středověkou krčmou a výrobou vlastního piva...

Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

1.4.
30.11.
Prohlídka s pohádkovou bytostí na zámku Dětenice

Zámek Dětenice zve na nedělní prohlídky s programem 10:00 do 17:00. Čeká vás další netradiční prohlídka zámku s pohádkovým příběhem pro celou rodinu. Chcete vědět, kdo napraví nezbednou princeznu? Staňte se součástí pohádky a prohlédněte si zámek.

Strašidelné soboty na zámku Dětenice

1.1.
30.11.
Strašidelné soboty na zámku Dětenice

Každou sobotu se konají na zámku Dětenice prohlídky v doprovodu strašidelných bytostí. Přijeďte se trochu bát i zasmát. Strašidelné prohlídky jsou vhodné zejména pro děti, ale pobaví i dospělé.