Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích si prohlédnete orchideje
V Ceských Budejovicích zavoní orchideje
"> V Ceských Budejovicích zavoní orchideje "> Výstavu doplní drobné zvírectvo "> Soucástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pestování orchidejí

V Českých Budějovicích si prohlédnete orchideje

Vydáno 11. února 2020 Kultura
Sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích provoní od 14. do 23. února 2020 nádherné orchideje, sukulenty a další exotické rostliny. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou, voliéra s drobným ptactvem od Františka Jakeše a ukázky hmyzu od O. Bužgy a členů Entomologického kroužku při Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích. K vidění budou během výstavy i bahenní rostliny.
OrchidejVýstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je tradičně Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea a bude pro veřejnost k dispozici včetně od 14. – 23. února 2020. Atraktivní rostliny ve výstavních sálech, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v nasvícených celoskleněných vitrínách.

Výstava zaujme nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Atraktivní rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jak volně ve velkých skupinách, tak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Kromě toho je ve výstavě umístěn i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců ze Zoo Hluboká. Součástí výstavy jsou i informační panely o kaktusech, sukulentech a chovaném hmyzu. Výstavu doplňují exponáty, literatura a fotografie ve vitrínách na chodbě.

Dále se představí masožravé rostliny, terária s hmyzem a voliéru s drobným ptactvem. Tato expozice navozuje atmosféru tropického pralesa. Součástí výstavy jsou i informační panely o kaktusech, sukulentech a chovaném hmyzu. Dozvíte se i více o orchidejích - vstavačích, které patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.

Součástí výstavy je i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí, sukulentů a některé rostliny zde lze i zakoupit. Každý 1000. návštěvník výstavy totiž tradičně obdrží jako dárek nejen orchidej, ale rovněž tašku s hnojivy, substrátem atd. pro snazší pěstování a péči.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Další aktuality