Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích proběhne Den železnice
Projedte se parní železnicí
"> Projedte se parní železnicí "> Oslavy Dne železnice se v Ceských Budejovicích uskutecní se v pátek 27. a v sobotu 28. zárí "> Také v Plzenském kraji se v sobotu 28. zárí koná Den železnice, a to na nádraží v Plasích
Zážitky

V Českých Budějovicích proběhne Den železnice

  • Vydáno25. září 2013
Oslavy Dne železnice se v Českých Budějovicích uskuteční se v pátek 27. a v sobotu 28. září. I když k největším lákadlům patří jízda parním vlakem do teplárny, organizátoři připravili v rámci Dne otevřených dveří také bohatý doprovodný program v lokomotivním depu.
Parní vlakPo oba dny, tedy v pátek 27. a v sobotu 28. září bude jezdit v rámci Oslav Dne železnice mezi stanicí České Budějovice a depem parní vlak tažený lokomotivou „Kafemlejnek“. Jízdné bude pro všechny milovníky páry zdarma. V depu je připravena výstava lokomotiv a požární techniky, modelové kolejiště a videoprogramy se železniční tematikou.

Pouze v sobotu 28. září bude jezdit parní vlak mezi lokomotivním depem a vlečkou Teplárna, kde je v 9 hodin připravené slavnostní zahájení, od 9:15 začnou prohlídky teplárny. V 10 hodin uvidí zájemci ukázky bojových umění a od 12 do 17 hodin program zpestří vystoupení hudebních skupin.

Také v Plzeňském kraji se v sobotu 28. září koná Den železnice, a to na nádraží v Plasích. Hlavním lákadlem zde budou nostalgické jízdy historického vlaku taženého lokomotivou 310.072 vyrobenou roku 1899 v Linci. Dále se zde můžete těšit na bohatý doprovodný program, který připomene 140. výročí provozu na trati Plzeň – Žatec. V bývalém služebním voze bude k vidění výstava o historii železnice. V osobním voze si můžete od 10 do 17 hodin prohlédnout modelové kolejiště, zájemci mají možnost se svézt na historické šlapací drezíně a pro děti bude připraveno malování a kreativní dílnička.
Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích

V Českých Budějovicích najdete jedno z největších čtvercových náměstí v České republice i ve střední Evropě. Nese název zakladatele města, kterým byl roku 1265 český král Přemysl Otakar II. Náměstí bylo vytyčeno již při založení města.

Klášter Plasy – první cisterciácky panovnický klášter v Čechách

Klášter Plasy – první cisterciácky panovnický klášter v Čechách

Hlavní prohlídkový okruh zavede návštěvníky do budovy samotného konventu, obytné budovy mnichů, která pochází z dob vrcholného baroka. Historie kláštera je doprovázena informacemi o nezvyklém "vodním" řešení základů budovy a vodním a vzdušném systému samotném.

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf Plasy

Fantasy Golf je koncipován jako cesta kolem světa. Můžete si tu zahrát adventure golf, projít se devíti zeměmi všech světových kontinentů a podívat se do několika časových období. Hřiště s osmnácti jamkami nabízí jakési "tři v jednom" – adventure golf, ZOO a botanickou zahradu.