Úvod > Aktuality > V českokrumlovském masopustním průvodu půjdou pouliční kejklíři a muzikanti
Úterní pruvod masek mestem bude opet asi stoclenný
"> Úterní pruvod masek mestem bude opet asi stoclenný "> Cert se nenechá pobízet "> S trakarem na koledu
Zážitky

V českokrumlovském masopustním průvodu půjdou pouliční kejklíři a muzikanti

  • Vydáno20. února 2017
Pestrobarevný průvod masek, pouliční kejklíři a muzikanti, dobré jídlo a pití – tradiční masopustní veselí zažijí obyvatelé a návštěvníci Českého Krumlova od soboty 25. do úterý 28. února. Krumlovský masopust odstartuje v sobotu 25. února tradiční masopustní veselicí v pivovarské restauraci Eggenberg. Kdo má rád tradiční lidovou zábavu, určitě by si ji neměl nechat ujít.
Úterní průvod masek městem bude opět asi stočlennýHlavním centrem masopustního dění se v sobotu 25. února stane vytápěný stan v pivovarských zahradách. Bude otevřený od 11 až do 22 hodin a stane se opět místem hodování a radosti. Můžete se těšit na zabijačkové hody s ochutnávkou zabijačkových specialit, opékání buřtů na pivovarském dvorku, pro děti je také připraven dětský koutek ve Formance Eggenberg. K tanci a poslechu zahraje oblíbená českokrumlovská kapela „Nakřáplý šišky". Sobotní program zpestří i doudlebští koledníci, kteří vyrazí ve 14.00 hodin od městského divadla, projdou městem a nakonec se zapojí do veselice v restauraci Eggenberg.
 
Zpestřením únorového programu v Českém Krumlově je oblíbená akce Musea Fotoateliér Seidel, kam se mohou přijít nechat vyfotit zamilovaní lidé – a nejen oni. Aby byly jejich podobenky dokonale stylové, mají možnost si zde půjčit různé dobové módní doplňky, jejichž sortiment muzeum opět rozšířilo.
 
Čert se nenechá pobízet

Tradiční masopustní průvod žáků vyrazí do ulic v úterý 28. února v 16.00 hodin od ZUŠ v Kostelní ulici. Koleda žáků Základní umělecké školy v Českém Krumlově, studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České, muzikantů, výtvarníků a občanů města Český Krumlov rozveselí a pobaví návštěvníky zábavným programem. Žáci výtvarného oboru ZUŠ připravují 70 nových masek na téma „Spánek rozumu plodí příšery", které je inspirováno dvojím výročím španělského malíře Francisca Goyi (2016 – 270 let od narození umělce a 2017 – 220 let od dokončení cyklu grafik „Los Caprichos"). K vidění bude i mnoho masek z předchozích ročníků. Studenti SUPŠ sv. Anežky České předvedou scénický obraz na motivy grafického cyklu Los Caprichos Francisca Goyi. Několikaminutový obraz kombinuje živé vystoupení se stínohrou, projekcí a výtvarným řešením scénického prostoru.

Letos uplyne již deset let od konání prvního průvodu masek v Českém Krumlově. Při té příležitosti se v únoru ve školní galerii SUPŠ v Klášterech Český Krumlov uskuteční výstava fotografií a artefaktů z minulého 10. ročníku „Masopustního průvodu".

Pivovarská restaurace Eggenberg v Českém Krumlově

Pivovarská restaurace Eggenberg v Českém Krumlově

V prostorách bývalých pivovarských lednic nad ležáckými sklep se nachází restaurace s pivnicí.

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Bývalý pivovar Eggenberg v Českém Krumlově

Tradice vaření piva v Českém Krumlově sahá k samým počátkům města.

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.