Úvod > Aktuality > V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla

V Červeném Kostelci začíná festival amatérského divadla

Vydáno 20. února 2019 Kultura
Od čtvrtka 21. do neděle 24. února hostí Divadlo J. K. Tyla v Červeném Kostelci už 22. krajskou postupovou přehlídku amatérského divadla činoherního a hudebního divadla. O soutěžní festival každoročně jeví zájem soubory z několika krajů, na jevišti se postupně objeví téměř dvě stovky divadelníků. Diváci se mohou těšit například na hru Zvonohrady týkající se sporu o veřejný pisoár, hru podle stejnojmenného filmu Lola běží o život, muzikál Divotvorný hrnec nebo komedii Pan Kaplan má třídu rád.
pan kaplanFestival startuje ve čtvrtek 21. února v 15:00 hrou Půjčka za oplátku. Jedná se o Shakespearovu „krutou pohádku”, která otřásá samými základy našeho sebevědomí individuálního i společenského. Na divadelních prknech vystoupí uskupení Nodivse z Nového města nad Metují.

V pátek 22. února by vám v programu nemělo uniknout představení Pan Kaplan má třídu rád Vlasteneckého divadelního spolku Vlastík z Vrchlabí. Představení vás seznámí se studenty Večerní přípravné školy pro dospělé v New Yorku, které do jedné třídy vehnala světová válka a jejich nucená emigrace. Přestože profesor Parkhill svědomitě připravuje studenty na život v nové zemi a učí je jejich novému jazyku, jeho snahy se často rozplynou ve slovních i kulturních nedorozuměních mezi ním a jeho mnohdy velmi temperamentními studenty. Představení proběhne v 15:00 hodin.

divotvorný hrnecSlavný muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec má ve svém repertoáru Divadelní spolek Klicpera z Chlumce nad Cidlinou. V komediálním příběhu hraje hlavní roli hrnec plný zlata. Jihočech Josef Maršálek ho před odchodem z domova ukradne třeboňskému vodníkovi Čochtanovi v naivní víře, že díky němu v Americe snadno zbohatne a své jediné dceři Káče tak zajistí bezstarostný život. A protože zmíněný hrnec má navíc kouzelnou moc splnit tři přání, není tu nouze o překvapivé dramatické zápletky. Vše vypukne v pátek 22. února od 19:30 hodin.
 

Sobotní program je pořádně nabitý

rodina je základ státuDivadelní soubor J. K. Tyl z Meziměstí přijíždí na festival komedii Rodina je základ státu. Ta se odehrává v londýnské nemocnici, kde se jeden z lékařů připravuje na přednášku, která mu může zajistit kariérní postup. Ovšem těsně před začátkem přednášky se u něj nečekaně objeví bývalá milenka, která mu oznámí, že spolu mají dospělou dceru. Představení se hraju už v sobotu 23. února ráno od 9:00 hodin.

Divadlo Exil z Pardubic připravilo napínavé představení podle filmu Lola běží o život. Vše se odehraje během letního dne, ve kterém vteřiny rozhodnou o lásce, životě a smrti. Lola má dvacet minut na to sehnat sto tisíc... Jak to dopadne se dozvíte v sobotu 23. února ve 13:00.

Na útěkuHra Na útěku je hrou o cestě, která je sama sobě cílem. Na krajnici u silnice čekají dvě ne zcela tradiční stopařky: asi čtyřicetiletá Margot, která utekla z oslav osmnáctých narozenin své dcery a pětasedmdesátiletá Claude, uprchlice z domova důchodců. hru pro vás připravilo Adivadlo z Havlíčkova Brodu. Představení se bude konat v sobotu 23. 2. od 16:00 hodin.

V sobotu 23. února se od 20:00 můžete těšit na Zvonohrady. Na pozadí původní zápletky týkající se sporu o veřejný pisoár, je postaven příběh o moci, podvodu a potrestání. Každý máme své chyby a změna ne vždy znamená posun k lepšímu. V druhém plánu pak můžeme sledovat cestu místního don Juana do manželského chomoutu. Hru pro vás připravil Divadelní klub Vrchlabí.


Lakomec na závěr

lakomecJak slastné je koupat se v penězích a jak nezbytné je tyto statky střežit? Nepřetržitě podezírat, stále bdít a neusnout. A jak nevýhodné je, když tomuto vyznání zkříží cestu třeba láska? To se dozvíte ve hře Lakomec a další světci Divadelního spolku Jaroměř, který hru uvede v neděli 24. února od 10 hodin.

Předprodej vstupenek k volnému sezení v ceně 50, 60 a 70 Kč je v IC Červený Kostelec, Náchod, Česká Skalice, Hronov, Úpice, Police nad Metují, Nové Město nad Metují a také online na mksck.cz. Tradičně je možné v IC Červený Kostelec zakoupit zvýhodněné permanentky na celou divadelní přehlídku v ceně 300 Kč a pro držitele divadelního předplatného za pouhých 250 Kč. V prodeji je omezený počet permanentek.