Úvod > Aktuality > V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!
Zážitky

V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!

  • Vydáno26. listopadu 2020
Historické centrum Brna bude po celou dobu adventní brázdit speciální vánoční tramvaj. Poprvé na svou cestu vyrazí v pátek 26. listopadu a naposled až čtvrtka 23. prosince 2021. Ve třicetiminutových intervalech bude vyjíždět z náměstí Svobody na Hlavní nádraží a přes Malinovského náměstí na Českou a Zelný trh. Pak bude pokračovat opět k Hlavnímu nádraží, Šilingrovo náměstí, Českou a na náměstí Svobody. Spojí tak tři ze čtyř míst, na nichž budou letos v Brně vánoční trhy!
Vánoční tramvaj v BrněVánoční tramvaj zahájí svůj provoz již v pátek 26. listopadu 2021, a to prvním odjezdem v 17:00 z náměstí Svobody.

Tramvaj bude jezdit až do 23. prosince 2021 v pracovních dnech vždy od 16:00 do 21:00 a o víkendech vždy od 11:00 do 21:00 hodin. Bude vyzdobena lepenými světélky a vánočními motivy. Vůz samotný je historickým kouskem, který je součástí muzea historických vozů. Tramvaj byla vyrobena v roce 1967 a nese označení T3.

vánoční tramvajTramvajový veterán vás sveze za běžné jízdné. Ve voze tedy platí jízdenky a šalinkarty, které běžně používáte.

Vyzdobený retro vůz T3 bude projíždět centrem po okružní trase náměstí SvobodyZelný trhHlavní nádraží (nástupiště 7) – Hlavní nádraží (2. kolej) – Malinovského náměstí (zastávka od Cejlu) – Česká (nástupiště 5) – náměstí SvobodyZelný trhHlavní nádraží (nástupiště 7) – Nové sady (1. kolej) – Šilingrovo náměstíČeská (nástupiště 2) – Česká (nástupiště 5) – Náměstí Svobody.

Další aktuality

V Lednici se o víkendu otevře zámek a zámecký skleník

Od soboty 4. února se na sezonu 2023 opět otevírá zámek Lednice a zámecký skleník. Můžete přijít na zimní prohlídky prvního okruhu anebo se pokochat pohledem na ojedinělou kolekci exotických rostlin, z nichž některé rozkvétají právě teď. Zámek se skleníkem bude přístupný v únoru a březnu vždy o víkendech od 10:00 do 16:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Památky

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 3. února široké veřejnosti sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2023. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Nejlepším vinařstvím roku 2022 je vinařství Jindřich Kadrnka!

Absolutním vítězem 13. ročníku prestižní oborové soutěže Vinozoom vinařství roku, oficiálně tedy i nejlepším vinařstvím loňského roku se stalo vinařství Jindřich Kadrnka, které zároveň zvítězilo v kategorii malé vinařství. V kategorii střední vinařství uspělo Thaya vinařství a v kategorii velké vinařství Bohemia Sekt.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Vinaři z Němčiček zvou na otevřené sklepy

Vinařská obec Němčičky na jižní Moravě zve milovníky vína na zimní festival otevřených sklepů s názvem Zimní festival vína. Bude se konat v sobotu 28. ledna od 10:00 do 19:00 hodin. K ochutnání budou skvělá vína od němčičských vinařů a k chuti přijdou vhod i tradiční zimní laskominy z domácích zdrojů. Nebude chybět ani soutěž o nejlepší svařák.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika