Úvod > Aktuality > V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!
V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!
"> ">

V centru Brna se svezete speciální vánoční tramvají!

Vydáno 27. listopadu 2019 Zážitky
Historické centrum Brna bude po celou dobu adventní brázdit speciální vánoční tramvaj. Poprvé na svou cestu vyrazí v pátek 29. listopadu a naposled až 23. prosince 2019. Ve dvacetiminutových intervalech bude vyjíždět z náměstí Svobody na Českou a přes Malinovského náměstí a Hlavní nádraží pak pojede přes zastávku Zelný trh zpět na náměstí Svobody. Spojí tak tři ze čtyř míst, na nichž budou letos v Brně vánoční trhy!
Vánoční tramvaj v BrněPrvní tramvaj vyjede v pátek 29. listopadu z vozovny v Pisárkách. Tam se také uskuteční slavnostní rozsvícení lípy, a to v 16:00 hodin. Při této příležitosti řidiči dopravního podniku představí letošní vánoční tramvaj, a nebude samozřejmě chybět tradiční svítící vánoční tramvaj. Tramvají s vánočním polepem se pak můžete svézt do města na rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody.

vánoční tramvajPravidelný provoz pak Vánoční tramvaj zahájí v sobotu 30. listopadu a bude jezdit až do 23. prosince 2019. Tramvaj bude vyzdobena lepenými světélky a vánočními motivy. Vůz samotný je historickým kouskem, který je součástí muzea historických vozů. Tramvaj byla vyrobena v roce 1967 a nese označení T3. Tramvajový veterán vás sveze za běžné jízdné. Ve voze tedy platí jízdenky a šalinkarty, které běžně používáte.

Vyzdobený retro vůz T3 ev. č. 1525 bude od soboty 23. 11. do pondělí 23. 12. projíždět centrem po okružní trase Česká - Malinovského náměstí - Hlavní nádraží - Náměstí Svobody - Česká v intervalu 20 minut, a to v pracovních dnech od 16:00 do 21:00 a v nepracovních dnech od 11:00 do 21:00. Díky tomuto spojení se cestující dostanou bez potíží k letošním vánočním trhům.
 

Poznejte Brno také z vyhlídkového minibusu

BrnoBěhem vánočních trhů můžete kromě tramvaje využít také zvláštní jízdy turistického minibusu. Ty budou probíhat každý víkend od 30. 11. do 15. 12. 2019. Minibus vyjíždí ze zastávky uprostřed náměstí Svobody vždy v 10:00 a 13:00 hodin a letos si můžete vybrat ze dvou tras: Adventní funkcionalismus anebo Adventní slavné vily. Při jízdě minibusem doprovodí turisty průvodce, jízda trvá 2 hodiny.

Adventni-jizdyBěhem první trasy To nejlepší z brněnského funkcionalismu uvidíte luxusní vily, nájemní domy, banky, výstaviště, kostel či zastávku pouliční dráhy. Slavná jména a neméně slavné stavby v rámci jedné z vyhlídkových tras – Bohuslav Fuchs, Ernst Wiesner, Oskar Poříska, Bohumil Čermák, Emil Králík a další.

Vyhlídková trasa Slavné vily je ve znamení čtyř slavných vil. Všechny byly postavené v první třetině 20. století a přesto jsou tak rozdílné: secesní Löw-Beer (1904), Jurkovičova (1906), modernistická Stiassni (1929) a funkcionalistická Tugendhat (1930). Porovnejte je během dvouhodinové jízdy. Budete překvapeni!
Vánoční trhy Brno 2020

27.11.
3.1.
Vánoční trhy Brno 2020

Brněnské vánoční trhy jako místo setkávání s vašimi blízkými. Kouzelná atmosféra, živá hudba, gastronomické požitkářství, zábava pro rodiny s dětmi. Zážitek – to je oč v Brně jde především. Památky počkají. Užijete si živé centrum hned na několika náměstích.

Další aktuality

18.9.
2020
Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Vydejte se v sobotu na tradiční Pivní pouť v Černé Hoře

Jižní Morava | Gurmánská turistika
17.9.
2020
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jižní Morava | Gurmánská turistika
16.9.
2020
Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Babí léto láká na toulky rozkvetlou Moravou

Jižní Morava | Příroda