Úvod > Aktuality > V Čejkovicích ochutnáte unikátní řadu bio vín
Cejkovický vinohrad
"> Cejkovický vinohrad
Gurmánská turistika

V Čejkovicích ochutnáte unikátní řadu bio vín

  • Vydáno20. července 2013
Dávná legenda o templářích praví, že právě jejich mapy pomohly španělským a portugalským mořeplavcům objevit nový svět. Templářské sklepy Čejkovice kráčí v tradici svých prapůvodních zakladatelů, a tak i v těchto dobách přináší nové objevy, nová odhalení, nové příchutě… nové zážitky pro nový věk – New Age.
Ochutnejte bio vína z ČejkovicNew Age je nová, unikátní řada bio vín, s níž Templářské sklepy v Čejkovicích přichází nyní na trh, a jejichž výjimečnost spočívá v jedinečnosti odrůd. Jedná se o vyšlechtěné odolné odrůdy obhospodařované bez používání chemických přípravků, průmyslových hnojiv, hormonů a umělých látek. Tato vína jsou krásná, plná, s výraznou a stabilní chutí. Hrozny dosahují zpravidla výrazné cukernatosti. Templáři představují interspecifické odrůdy (rezistentní vůči mrazu, beze sklonu ke sprchávání, odolné vůči padlí révovému, plísni révové a šedé) z řady New Age:

  • Cabernet Cortis je křížencem odrůd Cabernet Sauvignon a Solaris, dává tělnatá vína, bohatá na obsah barviv, extraktivní, aromatická, s vyšším obsahem taninů a výrazným aroma.
  • Hibernal vyšlechtěná křížením Seibelu a Ryzlinku rýnského je typická zelenožlutou barvou, intenzivní vůní, je příjemně ovocitá, přitom kořenitá s plnou chutí.
  • Johanniter vznikla odrůd Ryzlink rýnský a Seyve Villard, reprezentuje vína s jemnými ovocnými tóny zeleného jablka a hrušky, plné chuti s výraznou kyselinou.
  • Saphira byla vytvořena křížením Arnsburger a Seyve Villard. Představuje vína plná, vysoké kvality, často se zbytkovým cukrem.
  • Solaris je křížencem odrůd Merzling s Gm 6493 (Severnyj x Muškár Ottonel); dává vína plná, vysoké kvality a s vysokým obsahem alkoholu, ve vyšších kvalitách je pak více ovocnější a květinové s velmi jemným muškátem.
Nejen tato nová bio vína můžete ochutnat v neděli 1. září 2013 během Čejkovických bylinkových slavností v rámci prohlídky templářských sklepů.
Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Templářské sklepy Čejkovice – víno plné emocí a hrdosti

Historické vinné sklepy templářských rytířů ze 13. století – nabízíme prohlídky spojené s degustací dle individuální domluvy. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem tajemného řádu templářských rytířů.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika