Úvod > Aktuality > V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor
V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor
"> "> "> "> V Bystrici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor "> Tešit se mužete na kucharskou show s ochutnávkami slaných i sladkých jídel "> Milovníci zvírátek si mohou pohladit zdejší zvírecí obyvatele farmy
Životní styl

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

  • Vydáno20. září 2021
V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 25. a 26. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. Po oba víkendové dny se mohou návštěvníci těšit na kuchařskou show, výstavu bramborových odrůd, workshopy a divadlo. Přineste s sebou na slavnosti co největší bramboru a přihlaste ji do soutěže!
Slavnosti bramborBramborový tatarák, bramborové lokše se sádlem nebo pečené zámecké brambůrky – to je pouhý výběr několika dobrot, které ochutnáte na Slavnostech brambor v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem.

K zakoupení budou brambory z letošní sklizně, farmářské produkty i domácí mošt. Po celý víkend bude znít v Edenu country kapela Ranch a pivo z místního minipivovaru poteče proudem. Kromě programu ve znamení bramborových slavností, si mohou návštěvníci prohlédnout celý areál, kde naleznou v jednotlivých staveních řemeslníky, jako je tkadlec, včelař, kovář, aj.

K vidění bude také kuchařská show, regionální farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, workshopy, ukázka tradičních řemesel nebo kování koní. Zábavu si v centru najdou i děti, které se mohou zúčastnit bramborové olympiády, rukodělné dílny, loutkového divadla a dalších atrakcí.

Zajímavé informace se návštěvníci dozvědí i na besedě s odborníky, kteří prozradí, jaké odlišnosti mají jednotlivé druhy brambor při kuchyňské úpravě. Chybět nebudou ani rady, jak brambory pěstovat, nakoupit a uskladnit, či výstavka netradičních brambor. Během dne návštěvníciuvidí akční vystoupení rytířské skupiny Baštýři na koních, pro děti je připravená interaktivní show Wikiho svět a country tance představí skupina La Quadrilla.
Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Na farmě Eden, která vznikla v září 2012, se chová skot, prasata, kozy a ovce, pěstují se brambory, je zde v provozu i jízdárna pro veřejnost.

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.