Úvod > Aktuality > V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor
Slavnosti brambor, Bystřice nad Pernštejnem, Kudy z nudy
"> Slavnosti brambor, Bystřice nad Pernštejnem, Kudy z nudy "> "> "> "> "> ">
Životní styl

V Bystřici nad Pernštejnem se budou konat Slavnosti brambor

  • Vydáno20. září 2022
V Bystřici nad Pernštejnem se o víkendu 24. a 25. září uskuteční již tradiční podzimní akce Slavnosti brambor a dalších podzimních plodin. Po oba víkendové dny se mohou návštěvníci těšit na kuchařskou show, výstavu bramborových odrůd, workshopy a divadlo. Přineste s sebou na slavnosti co největší bramboru a přihlaste ji do soutěže!
Slavnosti bramborBramborový tatarák, bramborové lokše se sádlem nebo pečené zámecké brambůrky – to je výběr pouhých několika dobrot, které ochutnáte na Slavnostech brambor v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem. K zakoupení budou brambory z letošní sklizně, farmářské produkty i domácí mošt. Po celý víkend poteče v Edenu pivo z místního minipivovaru proudem. Kromě programu ve znamení bramborových slavností, si mohou návštěvníci prohlédnout celý areál, kde naleznou v jednotlivých staveních řemeslníky, jako je tkadlec, včelař, kovář, aj.

V sobotu se můžete těšit na divadelní prohlídku panského bydlení, přehlídku koní, ukázku orby a sázení brambor a kdo bude chtít, bude se od 12:00 do 17:00 hodin moci svézt na traktoru nebo v bryčce. Nebudou chybět ani stanoviště a hry pro děti, oblíbený králičí hop, stánky s občerstvením a řemeslné dílničky.

Neděle pak zájemce pozve na přehlídku dravců, opět proběhne hraná prohlídka panského bydlení, připravenu budou rovněž traktory s nabídkou svezení a milovníci zvířat jsou zváni na přehlídku koní a králičí hop. Děti si užijí spoustu legrace při hrách i v dílničkách, dospělí se mohou těšit na stánky s občerstvením a mnoho bramborových dobrot a specialit!
Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Eden – zábavní a poznávací park na Vysočině

Z dříve chátrajícího statku Mitrovských v Bystřici nad Pernštejnem vyrostlo nové ekologické centrum, které je rájem interaktivní zábavy a poznání pro celou rodinu. Jen v Edenu zažijete poutavou cestu časem na lince minulost – přítomnost – budoucnost. Vše si přitom můžete osahat a vyzkoušet.

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko – eden na Vysočině

Bystřicko je krajinou protkanou nespočetným množstvím potoků, říček a řek, střežených tajemnými zříceninami, rozhlednami nebo kostely. Disponuje výbornými podmínkami pro letní i zimní aktivity jako jsou turistika, cykloturistika, běžecké lyžování a sjezdové lyžování.

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Farma Eden Bystřice nad Pernštejnem

Na farmě Eden, která vznikla v září 2012, se chová skot, prasata, kozy a ovce, pěstují se brambory, je zde v provozu i jízdárna pro veřejnost.

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Zubří stezky – cykloturistika v okolí Bystřice nad Pernštejnem

Cyklistika se na Bystřicku těší velké oblibě, především kvůli rozličným možnostem, kam se na kole vydat. Proto byla pro příznivce tohoto sportu naplánována síť cyklistických stezek, které provedou nadšené sportovce, ale i turisty a rodiny s dětmi, okolím Bystřice nad Pernštejnem.