Úvod > Aktuality > V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour
Zážitky

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour

  • Vydáno1. listopadu 2023
Od 2. do 5. listopadu 2023 se v Brně otevírají brány pavilonu G2, kde se odehraje další ročník cestovatelských veletrhů Go a Regiontour. Představí se zástupci regionů České republiky, Slovenska či Polska, nebo také tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře, které vám nabídnou nevšední zážitky za veletržní ceny. Zároveň s veletrhy probíhá i Go kamera – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. V jednom termínu a na jednom místě najdete vše, co k cestování patří.
Regiontour BrnoNa brněnském výstavišti, v pavilonu G2, začínají ve čtvrtek 2. listopadu veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, které potrvají až do neděle 5. listopadu 2023.

Letos se opět oba veletrhy budou konat společně s mezinárodní výstavou karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno, která patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu ve střední Evropě. Mezi stálé spojence veletrhu se počítá také festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací Go kamera.
 

Cesty do exotických krajů

exotikaV listopadu bývá pošmourno, ale o to příjemnější je v takovém počasí snít o cestách do teplých krajin nebo za exotickými zážitky. Do dálek vás pomyslně přenese návštěva stánků cestovních kanceláří. Letos vystavuje třeba německá ETI neboli Express Travel International – specialista na Egypt, kde vlastní síť hotelů i flotilu výletních lodí na Nilu. Seznámíte se také s unikátním konceptem CK Pangeo tours, která už 32 let pořádá poznávací zájezdy do celého světa. S jejími hotelbusy můžete vyrazit nejen po Evropě, ale i na Blízký východ, do Afriky nebo Latinské Ameriky.

usaDelfín travel se specializuje zase na zájezdy pro cestovatele v nejlepších letech a seniory. Svojí pestrou nabídkou oslovuje i milovníky exotiky nebo vyznavače aktivního způsobu života – pořádá zájezdy s pěší turistikou, jógou, cvičením nebo lyžováním. Představí se také cestovní kancelář ATIS, CK VALAŠKA, CK Victoria, A-Z Tour, společnost Slevomat.cz a další. Pokud sníte o cestě do Ameriky, ale nechcete jet na vlastní pěst, využijte služeb renomované společnosti America Tours, která vám připraví dovolenou na míru podle vašich přání.
 

Cestování po Česko – Slovensku

plzeňZ blízkých i vzdálenějších regionů letos vystavují například Plzeňský kraj nebo Východní Morava. Ta chce návštěvníkům ukázat nekonečnou pestrost svého regionu, který nabízí spoustu příležitostí k aktivnímu odpočinku, luxusnímu wellness i gastronomickým zážitkům. Moravskoslezský kraj pozve na přírodní krásy ve spojení s jedinečným industriálním dědictvím, které poutavě propaguje virtuální stezka Technotrasa. Představí také projekt POJEZ, který turisty nasměruje k zážitkům spojeným s lokálními produkty a gastroslužbami. Chybět nebude ani expozice města Brna s plážovými lehátky a autentickou atmosférou městského centra, ale samozřejmě i s turistickou nabídkou včetně novinek pro příští rok. Doplní ji stánek Technického muzea v Brně, který zaujme hlavně fanoušky motoristické historie. Připomene totiž 70leté výročí vozů Praga V3S a pozve na dvě výstavy motocyklů chystané na rok 2024.

Veľký MederRegion Bratislava hodlá návštěvníky veletrhu přesvědčit, že je to k nim jen na skok, který ale stojí za to! Zajímavostí je tam opravdu spousta, od historického centra Bratislavy a nově zrekonstruované Slovenské národní galerie až po vinné sklepy v Modre a Pezinku nebo výlet lodí do římské pevnosti. Rádi byste vyrazili na pohodovou dovolenou jen kousek za hranice a hledáte inspiraci? Pak určitě nepřehlédněte slovenské Kúpele Lúčky, které nabízí spojení kvalitních služeb, krásné horské přírody a léčivých benefitů. K příjemnému pobytu láká také Veľký Meder, termální koupaliště a aquapark Thermal Corvinus.
 

30 let světa rekordů a kuriozit

Agentura Dobrý den PelhřimovHlavním veletržním lákadlem ovšem budou zážitky, ať už cestovatelské nebo přímo kuriozní. O ty druhé se postará Agentura Dobrý den z Pelhřimova s výstavou 30 let ve světě rekordů a kuriozit. Kromě ní přiveze do Brna také funkční modely parních strojů, miniaturní děla nebo historické mechanické hry. Těšit si můžete i na nejrychlejší vyřezání obličeje motorovou pilou, a to přímo na pódiu v rámci veletržního doprovodného programu. Ten pro návštěvníky připravují jednotliví vystavovatelé i asociace cestovních kanceláří, aby je prostřednictvím atraktivních prezentací, soutěží i ochutnávek inspirovali k dalším cestám za poznáním. Protože každá nová cesta začíná nápadem, ke kterému je občas potřeba udělat první krok.
BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Další aktuality

Jeskyně v Moravském krasu jsou po zimě otevřeny

Od března se po zimní přestávce otevírají milovníkům krasového podzemí všechny běžně zpřístupněné jeskyně Moravského krasu. Přes zimu byly otevřeny pouze Punkevní jeskyně, jeskyně Výpustek a speciální návštěvní okruhy ve Sloupsko-šošůvských jeskyních. K těmto stálicím se právě od března připojují jeskyně Balcarka a Kateřinská, které byly z důvodu ochrany zimujících netopýrů od prosince do konce února uzavřeny. Přijďte se podívat do podzemí.
Jihomoravský kraj | Příroda

Výstava Motosalon 2024 láká do Brna nejen milovníky rychlých kol

Tradiční motoristická výstava Motosalon 2024 se lotos koná v Brně na brněnském výstavišti BVV. Letošní 24. ročník veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení pro motorkáře se koná ve dnech 29. 2. až 3. 3. 2024, kdy zde zaplní čtyři haly nabitými expozicemi. Patrony letošního ročníku jsou herci, oba milovníci motorek, známí ze seriálu Polda – David Matásek a Vladimír Polívka. Nenechte si ujít skutečně to nejlepší z českého motocyklového trhu!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Papouščí zoo v Bošovicích zahajuje novou sezónu

Ojedinělou expozici nabízí Bošovice na Vyškovsku. Najdete zde první papouščí zoologickou zahradu v České republice. Zoo po zimě se znovu otevře už v pátek 1. března 2024 a otevřeno zůstane až do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Jihomoravský kraj | Příroda

Užijte si netradiční prohlídku Punkevních jeskyní s pohádkovými bytostmi

Na netopýra, vodníka, průvodce v kostýmech pohádkových bytostí natrefíte tuto sobotu 2. března 2024 v Punkevních jeskyních. Chystají zde prohlídky, kde se pobaví jak malí, tak velcí návštěvníci. Trasa prohlídky povede stejnými místy jako klasická, která se tento den nekoná.
Jihomoravský kraj | Příroda

Slavnosti moravského uzeného provoní hrad Veveří

Gastronomická akce Slavnosti moravského uzeného a vína, která je největší oslavou moravského uzeného na světě, se opět uskuteční v areálu brněnského hradu Veveří. Bude jí patřit poslední únorový víkend od 24. a 25. února 2024. Milovníky masa čeká jako již tradičně pravé moravské uzené, zabijačkové pochoutky, doprovodný program pro celou rodinu, ale i nabídka moravských vín nebo uzenářské workshopy.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Věda a historie není nuda: po stopách starých Římanů Českem

Chcete se projít po cestách, kudy chodili Římané, objevovat staré vojenské tábory a vrátit se zpět o dva tisíce let? Zblízka poznat život římských legionářů, ochutnat římskou kuchyni a vyzkoušet si vojenskou zbroj? Pak se vypravte s Kudy z nudy po stopách starých Římanů. Památky na jejich pobyt objevíte i tam, kde byste je nečekali!
Jihomoravský kraj | Památky

Vinaři se utkají o titul mistra ČR v řezu révy vinné

Už tento pátek 23. února 2023 se v areálu Vinařství Vladimír Tetur ve Velkých Bílovicích uskuteční již 19. ročník soutěže v řezu révy vinné. V soutěži o hlavní trofej "zlaté nůžky" a řadu dalších praktických cen se utkají ženy a muži. Během dne bude připravený pro přítomné vinaře i diváky bohatý doprovodný program.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Brno pro mladé: 30 tipů na zábavná místa moravské metropole

V Brně je spousta velmi zajímavých míst, která se těší oblibě u kolemjdoucích. Zejména mladá generace ocení často bizarní turistické cíle, které se dají dobře sdílet na sociálních sítích. Například různé brněnské sochy spatřené ze zvláštních úhlů, získávají zcela jiný rozměr... Kromě památek v Brně objevíte ale také řadu skvělých kaváren, barů a míst, kde se určitě nebudete nudit.
Jihomoravský kraj | Památky