Úvod > Aktuality > V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour
Zážitky

V Brně začínají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour

  • Vydáno20. října 2022
Od 20. do 23. října 2022 se otevírají brány pavilonu G1, kde se odehraje další ročník cestovatelských veletrhů Go a Regiontour. Představí zástupci regionů České republiky, Slovenska či Polska, nebo také tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře, které vám nabídnou nevšední zážitky za veletržní ceny. Zároveň s veletrhy probíhá i Go kamera – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. V jednom termínu a na jednom místě najdete vše, co k cestování patří.
Regiontour BrnoNa brněnském výstavišti, v pavilonu G1, začínají ve čtvrtek 20. října veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour, které potrvají až do neděle 23. října 2022.

Letos poprvé se oba veletrhy budou konat společně s mezinárodní výstavou karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno, která patří mezi nejvýznamnější akce svého druhu ve střední Evropě. Naopak stálými spojenci veletrhu jsou festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest a Go kamera – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.
 

Přijďte vyhrát dovolenou!

MaledivyBílý písek, neuvěřitelně modrá a teplá voda, barevné korálové útesy s bohatým podmořským životem, nádherné pláže – to jsou Maledivy. Objevte kouzlo malého tropického ostrova Thoddoo, který je vyhlášený nejen svými přírodními krásami, ale i vstřícností místních obyvatel. Čím dál tím častěji cestuji turisté na lokální ostrovy s ubytováním v penzionech. O sportovní zázemí, potápění, výlety na lodích a výborné jídlo není nouze. Thoddoo je cca 60 km od Malé a na ostrov se dostanete rychlým „speed boatem“. Návštěvníky stánku čeká každý den losování dvou poukazů na týdenní pobyt pro dvě osoby na tomto krásném maledivském ostrově.
 

V celém areálu potkáte Milevské maškary

Milevské maškaryMilevský masopustní maškarní průvod patří k nejstarším v Čechách. Maškary procházejí městem již od roku 1862. Jejich kořeny však sahají až ke středověkým masopustním hrám. Prezentace města Milevska na veletrhu bude probíhat prostřednictvím právě Milevských maškar, konkrétně se jedná o pestrý maškarní průvod v počtu cca 12 osob, přičemž každá osoba má svoji originální masku. Těšit se můžete i na malé občerstvení.

 

Jste odvážní? Ochutnejte hmyz!

veletrhHmyz je plný bílkovin a obsahuje vysoký počet zdraví prospěšných látek, na čemž staví mladá česká firma Grig, specializující se na zdravé potraviny s výživnou cvrččí moukou. Najdete zde největší výběr unikátních hmyzích specialit ze všech koutů Evropy. Na veletrhu Go si to nejlepší z nabídky firmy Grig můžete nejen ochutnat, ale také odnést domů. Znáte třeba 10 důvodů proč jíst cvrčky? Třeba proto, že obsahují 5 krát více omega 3 než losos… nebo proto, že obsahují 1,5 krát více vápníku než mléko… a ty další se dozvíte na stánku této české firmy, která vsadila na zdravotní benefity jedlého hmyzu.


Go kamera oslaví na veletrhu jubileum – 25 let!

Go kameraPopulární cestovatelský festival oslaví letos úctyhodných 25 let. Festival se zrodil už v roce 1998 a postupně vyrostl v největší cestovatelskou akci v Česku i na Slovensku. Maraton promítání a besed každoročně představuje na 50 výrazných osobností. O své zážitky se dělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové a dobrodruzi. Festival pořádá CK Livingstone a hlavou a srdcem je cestovatel Ruda Švaříček.
BVV – Brněnské výstaviště

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.

Další aktuality

Brněnské Vánoce rozzáří moravskou metropoli

Vánoční trhy v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. V letošním roce se trhy konají od 25. listopadu do 24. prosince 2022 na Zelném trhu, Moravském náměstí či na náměstí Svobody a Dominikánském náměstí. Do pohybu se opět dá i vyhlídkové kolo. Přijďte zažít tu pravou adventní atmosféru spojenou s vánočními trhy v srdci Brna!
Jihomoravský kraj | Zážitky

Setkejte se v Brně s Napoleonem!

Chcete na vlastní oči vidět císaře Napoleona? Pak si najděte čas a přijeďte v sobotu 26. listopadu 2022 do Brna! Připomeneme si den, kdy do města přijel císař i se svými vojáky a připravoval se tady na slavkovskou bitvu. Můžete se těšit na historický průvod centrem města, což zaručuje zajímavou podívanou!
Jihomoravský kraj | Památky

Ve skanzenu Strážnice nastane radostný čas

Strážnický skanzen zve všechny milovníky starých časů na oblíbenou předvánoční akci „Radujme se, veselme se…“, která se koná už o víkendu 26. až 27. 11. 2022 od 9:00 do 16:00 hodin. Můžete se těšit na ukázky adventních a štědrovečerních zvyků – věštění budoucnosti, prostírání štědrovečerního stolu, zdobení vánočního stromečku. Představí se řemeslníci, setkáte se i s tajemnými postavami Lucek, potkáte Mikuláše s čerty a andělem, Tři krále a koledníky. Jarmark pak nabídne inspiraci při nákupu drobných vánočních dárků.
Jihomoravský kraj | Památky

Svatomartinský Mikulov zve na husí speciality, mladá vína a velkou porci kultury

Již dvanáctý ročník slavností od 11. do 20. listopadu 2022 nabídne příjezd sv. Martina, svatomartinský košt a svěcení mladých vín. Mikulovské Náměstí zaplní svatomartinský jarmark i mnohá folklorní vystoupení. Na mikulovském zámku bude probíhat Svatomartinský košt mladých vín Mikulovské vinařské podoblasti. Ve vybraných hotelech a restauracích vám rádi nabídnou husí menu. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky a nezapomnělo se ani na program pro děti.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika