Úvod > Aktuality > V Boleticích se otevře další stezka pro veřejnost

V Boleticích se otevře další stezka pro veřejnost

Vydáno 5. března 2014 Příroda
Západně od Českého Krumlova se nachází rozsáhlé území, známé široké široké veřejnosti pod názvem Vojenský újezd Boletice. Území však není veřejnosti zcela nepřístupné - letos se zde otevře další značená stezka.
BoleticeVýcvikový prostor Boletice byl zřízen v roce 1950. Od té doby byl trvale nepřístupný veřejnosti a sloužil pouze výcviku vojenských jednotek. V dnešní době jsou však okrajové části vojenského prostoru, ležící mimo ohrožené prostory, otevřeny pěším turistům, cyklistům a jezdcům na koních.

V loňském roce vojáci otevřeli ve Vojenském újezdu trasu kolem Špičáku. Letos zde již značí v terénu další trasu, tentokrát z Arnoštova na Křišťanov, která je zároveň posledním zpřístupněním vojenského prostoru pro veřejnost. Všechny trasy nebo cyklostezky vedené po obvodu Vojenského újezdu jsou přístupné o víkendech a ve státní svátky - ve dny, kdy armáda dodržuje výcvikový klid. V současné době se můžete vydat například na nádhernou vyhlídku Knížecí stolec. Na rozhledně najdete ve schránce sešit návštěv, kde můžete svůj výkon potvrdit i písemně.
Knížecí Stolec - rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Knížecí Stolec - rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Nová rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu vojenského prostoru Boletice, Knížecím Stolci. Dřevěná vyhlídka nabízí výjimečný pohled do krajiny, za dobrého počasí lze odtud spatřit i Alpy.