Úvod > Aktuality > V Boleticích se otevře další stezka pro veřejnost
Všechny trasy nebo cyklostezky vedené po obvodu Vojenského újezdu jsou prístupné o víkendech a ve státní svátky
"> Všechny trasy nebo cyklostezky vedené po obvodu Vojenského újezdu jsou prístupné o víkendech a ve státní svátky "> V Boleticích se otevre další stezka pro verejnost "> Nová trasa povede z Arnoštova na Krištanov
Příroda

V Boleticích se otevře další stezka pro veřejnost

  • Vydáno5. března 2014
Západně od Českého Krumlova se nachází rozsáhlé území, známé široké široké veřejnosti pod názvem Vojenský újezd Boletice. Území však není veřejnosti zcela nepřístupné – letos se zde otevře další značená stezka.
BoleticeVýcvikový prostor Boletice byl zřízen v roce 1950. Od té doby byl trvale nepřístupný veřejnosti a sloužil pouze výcviku vojenských jednotek. V dnešní době jsou však okrajové části vojenského prostoru, ležící mimo ohrožené prostory, otevřeny pěším turistům, cyklistům a jezdcům na koních.

V loňském roce vojáci otevřeli ve Vojenském újezdu trasu kolem Špičáku. Letos zde již značí v terénu další trasu, tentokrát z Arnoštova na Křišťanov, která je zároveň posledním zpřístupněním vojenského prostoru pro veřejnost. Všechny trasy nebo cyklostezky vedené po obvodu Vojenského újezdu jsou přístupné o víkendech a ve státní svátky – ve dny, kdy armáda dodržuje výcvikový klid. V současné době se můžete vydat například na nádhernou vyhlídku Knížecí stolec. Na rozhledně najdete ve schránce sešit návštěv, kde můžete svůj výkon potvrdit i písemně.
Knížecí Stolec – rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Knížecí Stolec – rozhledna ve vojenském prostoru Boletice

Nová rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu vojenského prostoru Boletice, Knížecím Stolci. Dřevěná vyhlídka nabízí výjimečný pohled do krajiny, za dobrého počasí lze odtud spatřit i Alpy.