Úvod > Aktuality > Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku klepe už v předstihu na dveře
Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku klepe už v předstihu na dveře
"> "> V Bohumíne v sobotu otevrou Mauglího stezku "> Stezku mohou využívat deti od trí a dospelí do 99 let "> Na unikátní atrakci se neplatí žádné vstupné
Zážitky

Jaro na městské farmě Mauglího ranč v bohumínském Hobbyparku klepe už v předstihu na dveře

  • Vydáno30. ledna 2018
Narodilo se tady hned osm mláďat koz i ovcí kamerunských. Všechny nové přírůstky se mají čile k světu. Stádo koz, lam a ovcí, včetně druhu valaška, se tak rozrostlo na téměř 30 kusů. Aktuálně žije na farmě zhruba 60 zvířat, a to kozy, ovce, lamy alpaky, morčata, pávi a drůbež. Některá z nich zůstala v areálu po celou zimu, naopak ta, která hůře snášejí chladné počasí, jejich pečovatelé přesunuli k přezimování. Například morčata našla zázemí v rolbovně zimního stadionu a chovatelé Mauglího ranče očekávají brzy nové přírůstky i u nich. Na jaře se na ranč do výběhů všechna zvířata vrátí.

Zvířecí ranč v bohumínském Hobbyparku funguje necelé dva roky. Na farmě se mláďata koz a ovcí narodila už potřetí, kromě nich se rodí i drůbež, pávi i morčata. Zvířecí farma disponuje také kontaktní zónou, která je v provozu od dubna do září.

Kontaktní zóna je nyní uzavřená. Pro veřejnost se opět otevře v dubnu.

Mauglího stezkaBohumínská Mauglího stezka nabízí v Hobbyparku zábavu nejen školákům, ale všem generacím. Stezku mohou využívat děti od tří a dospělí do 99 let. Na dvou patrech na ně čeká šest osmimetrových věží ve tvaru osmičky. Ty tvoří základ celé lanové atrakce. Součástí stezky z akátového dřeva je také plastová skluzavka i tobogán. Na lanových drahách nechybí překážky, průlezy mezi patry nebo boxovací pytle. Na unikátní atrakci se neplatí žádné vstupné

Mauglího stezkaRodiče mohou sedět na lavičce a pozorovat své dítě ze země. Anebo trasu mohou absolvovat s ním. Díky množství sítí je stezka velmi bezpečná.

Mauglího stezka v Bohumíně

Mauglího stezka v Bohumíně

Unikátní lanovou atrakci pro všechny generace – Mauglího stezku najdete v centru Bohumína. Lanový unikát vyrostl ve zdejším Hobbyparku u aquacentra a adventure golfu.

Bohumínská stezka za ekopokladem

Bohumínská stezka za ekopokladem

Bohumínská stezka za ekopokladem je situována v parku Petra Bezruče a jeho bezprostředním okolí. Provede vás kolem největších bohumínských atrakcí. Na stezce je 10 stanovišť s ekologickými tématy pro děti. Děti zde samy řeší úkoly a za správná řešení získají v infocentru odměnu.

Mauglího ranč – farma s domácími zvířaty v Bohumíně

Mauglího ranč – farma s domácími zvířaty v Bohumíně

Mauglího ranč se nachází v centru města, v parku Petra Bezruče, v areálu pro děti Hobbyparku. Děti se zde mohou potěšit s domácími zvířaty, jako jsou kačeny a slepice, kamerunské kozy i ovečky.

Park Petra Bezruče v Bohumíně

Park Petra Bezruče v Bohumíně

Bohumínský park, který je zelenou oázou města, má téměř stoletou historii. Parkem vede naučná stezka s 29 zastávkami. Na každé z nich na vás čeká zajímavý strom, který v parku roste, a krátký popis o tom, co je pro něj charakteristické a čím je zvláštní. I mimo trasu narazíte na nevšední stromy.

Další aktuality