Úvod > Aktuality > V Benešově otevírají další zámek a krytou chodbu
V Benešove otevírají další zámek a krytou chodbu
"> V Benešove otevírají další zámek a krytou chodbu "> Zámecký komplex cítá celkem šest staveb "> S Volfovým palácem se verejnosti navíc otevre i jediná dochovaná cást nadzemní kryté chodby
Památky

V Benešově otevírají další zámek a krytou chodbu

  • Vydáno13. června 2014
Státní zámek v Benešově nad Ploučnicí zpřístupní od soboty 14. června další ze svých zámeckých budov. Zámecký komplex čítá celkem šest staveb, do současné doby byly veřejnosti přístupné pouze dvě, a to Horní a Dolní zámek.

Benešov nad PloučnicíV Benešově nad Ploučnicí se v sobotu 14. června 2014 všem milovníkům architektury nově otevře ještě Volfův palác. Tato budova byla naposledy veřejnosti otevřena před 17 lety. Prozatím bude přístupné pouze 1. patro, kde bude nově k vidění unikátní expozice s hodinami ze 17. až 19. století. Expozice je navíc doplněna ojedinělými grafikami od benešovského rodáka Joachyma Preaysse, které představují historickou podobu města a jeho okolí.

S Volfovým palácem se veřejnosti navíc otevře i jediná dochovaná část nadzemní kryté chodby. Ta propojovala do 18. století všechny budovy, během století však byla bohužel zbořena a do současné doby se dochovala jen část mezi Dolním zámkem a Volfovým palácem.

Zámecký komplex v Benešově nad Ploučnicí je veřejnosti přístupný denně mimo pondělí, od 10 do 18 hodin.

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Termální koupaliště Benešov nad Ploučnicí

Areál termálního koupalště v Benešově nad Ploučnicí se nachází na okraji města. K dispozici je zde hlavní bazén, dětské brouzdaliště a řada sportovišť – například například hřiště plážový volejbal nebo nohejbal.