Úvod > Aktuality > V Bečově nad Teplou si můžete zkusit první českou bioferratu
Horolezecké vybavení si mužete v Botanické zahrade vypujcit
"> Horolezecké vybavení si mužete v Botanické zahrade vypujcit "> Bioferratu zvládnou i deti "> Pomník Johana Kodýtka
Letní sporty

V Bečově nad Teplou si můžete zkusit první českou bioferratu

  • Vydáno21. března 2014
V Botanické zahradě v Bečově nad Teplou je jeden unikát – první česká bioferrata! Jedná se o skalní stezku zaměřenou na skalní vegetaci, kterou si užihí jak zkušení horolezci, tak také rodiny s dětmi. Nejtěžší variantu stezky je nutno projít s vybavením, které si ale v areálu botanické zahrady můžete vypůjčit.
BioferrataV Bečově nad Teplou se otevřela všem milovníkům adrenalinového dobrodružství unikátní bioferrata, dosud jediná svého druhu v České republice. Ferrata je součástí botanické zahrady – pro přístup k ní tak musíte zaplatit vstupné do zahrady (50 Kč) a projít zahradou kolem jezírka a občerstvení, až do zadní části areálu, ke skalám. Odměnou vám bude klidné prostředí, hezký výhled a zcela nově vybudovaná cesta, po které zatím lezlo jen pár lidí.

Bečovská bioferrata má tři části: výstupní a sestupní, které jsou propojeny přechodem po lesní pěšině. Součástí stezky je i znovuobnovená vyhlídka, ze které si můžete prohlédnout překrásné bečovské skalní údolí. Nejtěžší varianta stezky pro horolezce s vybavením, které si ale v areálu botanické zahrady můžete vypůjčit, je opatřena jistícími lany a skobami. Nejjednodušší varianta vede pozvolnou lesní pěšinou a zvládnou ji i rodiny s dětmi. 
Botanická zahrada v Bečově nad Teplou

Botanická zahrada v Bečově nad Teplou

Sbírková zahrada byla založena za posledního majitele panství Jindřicha z Beaufort-Spontin a jeho ženy Marie. Od 2. sv. války však nebyla udržovaná a z původního bohatství bylin se zachovalo minimum. Zahrada však díky úsilí několika nadšecům vstává z mrtvých.

Bioferrata v Bečově nad Teplou – unikátní skalní stezka

Bioferrata v Bečově nad Teplou – unikátní skalní stezka

Zajímá vás příroda a lezení po skalách? Pak musíte navštívit botanickou zahradu v Bečově na Teplou. Nově vybudovaná ferrata v areálu láká na hezkou vyhlídku, rostliny ve skalách a krásné okolí.