Úvod > Aktuality > V areálu plzeňského Prazdroje vás povozí ekologický autobus
V areálu plzeňského Prazdroje vás povozí ekologický autobus
"> "> ">
Gurmánská turistika

V areálu plzeňského Prazdroje vás povozí ekologický autobus

  • Vydáno24. března 2015
Plzeňský pivovar je nyní ještě o něco ekologičtější. Od ledna letošního roku přepravuje návštěvníky ze všech koutů světa v rámci prohlídkových okruhů Plzeňského Prazdroje v Plzni nový autobus na stlačený zemní plyn.
Ekobus v PrazdrojiModerní autobus značky SOR BNG 10.5 v barvách značky Pilsner Urquell je poháněn stlačeným zemním plynem (CNG), což znamená výrazné snížení emisí oxidu uhličitého, oxidů dusíku i pevných částic ve výfukových plynech. Zemní plyn je jako motorový pohon považován za velice perspektivní palivo. Odborníci ho považují za relativně nejčistější alternativu k benzinu a motorové naftě. Mezi hlavní výhody patří bezpečnost a menší zátěž životní prostředí stejně jako nižší provozní náklady.

Ekologičtější provoz však není jedinou výhodou nového autobusu. Návštěvníci pivovaru jistě ocení také fakt, že motor na CNG je mnohem tišší. Vně autobusu přibližně o 50 procent, uvnitř téměř o 70 procent. Vozidlo je nízkopodlažní, vybaveno automatickou plošinou pro handicapované, klimatizací a audiovizuální technikou.

Prohlídky Plzeňského Prazdroje a Pivovarského muzea vás seznámí s tajemstvím a historií jedinečného varního postupu piva Pilsner Urquell. Probíhají denně ve 12:30, 14:00 a 16:00 hodin. Vstupné stojí 120 korun.
Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj

Věděli jste, že ležák Pilsner Urquell inspiroval více než dvě třetiny všech světových piv, dodnes označovaných jako pils, pilsner, pilsener? Přijďte na prohlídku pivovaru Plzeňský Prazdroj a poznejte příběh legendy zrozené v roce 1842.