Úvod > Aktuality > Výstava Andyho Warhola Zlatá šedesátá očekává 10.000 návštěvníka!
Alšova jihoceská galerie pripravila výstavní projekt Andy Warhol - Zlatá šedesátá
"> Alšova jihoceská galerie pripravila výstavní projekt Andy Warhol - Zlatá šedesátá "> Campbellovy rajcatové polévky "> Andy Warhol
Kultura

Výstava Andyho Warhola Zlatá šedesátá očekává 10.000 návštěvníka!

  • Vydáno16. srpna 2013
Inspirujte se na výstavě světoznámého malíře a grafika s československými kořeny Andyho Warhola Jihočeské Alšově Galerii v Hluboké nad Vltavou. Na jedinečné výstavě uvidíte více než 90 jeho velkoformátových děl. O víkendu 17. a 18. srpna očekávají pořadatelé již 10.000 návštěvníka!
Campbellovy polévkyAlšova jihočeská galerie připravila výstavní projekt Andy Warhol – Zlatá šedesátá, kterým oslavuje šedesát let svého trvání a zároveň také připomíná nedožité 85. narozeniny Andyho Warhola. Pro šťastného návštěvníka s pořadovým číslem 10.000 je nachystána mimořádná cena a pro všechny ostatní pořádná dávka Pop-Artu. Originální obrazy, sítotisky i slavné obaly hudebních alb i řada kuriózních artefaktů jedné z největších osobností umění 20. století zde budou vystaveny až do 29. září. Otevřeno je každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

Díla zapůjčili soukromí čeští sběratelé a galerie – například Múzeum moderného umenia Andyho Warhola ve slovenských Medzilaborcích poskytne na výstavu svou chloubu – Campbellovy polévky. Dále se na výstavě setkáte se sérií deseti obrazů Mao Ce-tunga, portréty známých osobností jako Marylin Monroe či Elizabeth Taylor nebo kontroverzní obraz Srp a kladivo.

Z kuriozních předmětů a artefaktů z Warholovy dílny nechybí například originální obal LP desky Sticky Fingers od Rolling Stones se zipem nebo první vydání alba Velvet Underground and Nico s banánem. Součástí výstavy je i malá Warholova Factory, kde si můžete sami potisknou trička warholovskými motivy. Vše navíc doladí k dokonalosti hudební kulisa spřízněných Velvet underground.
Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká nad Vltavou – neogotický klenot přístupný po celý rok

Zámek Hluboká je ideálním výletním cílem pro milovníky historie, nenapravitelné romantiky a na své si zde přijdou i vyznavači sportovních aktivit. Zámek vděčí za svoji současnou podobu rodu Schwarzenberků a mnohdy bývá označován jako nejhezčí zámek České republiky.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálé expozice českého sochařství 20. století.