Úvod > Aktuality > Užijte si zimní lázeňské radovánky v Poděbradech
Pobyty od nedele do nedele nebo dle výberu
"> Pobyty od nedele do nedele nebo dle výberu "> "> "> Zimní lázenské radovánky
Lázně a wellness

Užijte si zimní lázeňské radovánky v Poděbradech

  • Vydáno15. ledna 2020
Zahajte rok 2020 příjemným pobytem v lázních a dopřejte si relax, který posílí vaše zdraví! Dopřát si můžete příjemnou masáž nebo voňavou koupel... Radovánky po celý týden slibují lázně Poděbrady. Mimo to se můžete ve městě zabavit v Polabském muzeu anebo v Muzeum historie lázeňství. Vyrazit také lze na pěknou procházku do okolí.

Nechte se hýčkat pobytem v lázních

relax lázněŽe už máte zimy dost? Můžete ji strávit příjemně i aktivně a v lázních. Chlad, sníh nebo bláto na vás v Poděbradech nedosáhnou. Společnost Lázně Poděbrady nabízí různě wellness, víkendové, nebo seniorské pobyty, které vám udělají dobře na těle i na duši. Mezi velmi oblíbené balíčky patří například Start pro zdraví (od 2890 Kč), Týden pro ženy (cca 8500 Kč), Seniorský minirelax na tři nebo pět dní (cca 3200 Kč), Víkend pro dva na tři dny a dvě noci (cca 3 700 Kč), Aktivní týden na šest dní a pět nocí (cca 7 000 – 11 000 Kč), Relaxace v týdnu na tři dny a dvě noci (3 000 – 4 800 Kč), VIP týden – luxusní lázeňský pobyt na celý týden (od 13 690 Kč) či Rekondiční pobyt na dvanáct dní a jedenáct nocí (od 15 000 do 19 400 Kč). Balíčků je však mnohem více, některé zahrnují celý týden (od 8 000 Kč), některé pobyty pro samoplátce (od 9 180 do 13 200 Kč). Stačí si jen vybrat.

Procedury ovšem nemusíte vykonávat pouze v lázních. V nabídce jsou i pivní lázně anebo Spa Hotel Felicitas, jež nabízí komplex služeb pod jednou střechou – ubytování, balneorehabilitační centrum, stravování a nové wellness centrum.
 

Kam v zimě v Poděbradech a okolí na výlet

PoděbradyPokud přemýšlíte, kam se z lázní Poděbrady vydat na výlet, nabídneme vám hned několik tipů. Přímo ve městě můžete navštívit zajímavé expozice muzejí. Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál. Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady naleznete ve vestibulu budovy v Centrálních lázní Poděbrady. Expozice se věnuje historii města, prohlédnete si i sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů. Vstupné sem je navíc zcela zdarma.

V každém ročním období bude pěkná procházka lázeňskou kolonádou a parkem, okolo řeky Labe se příjemně projdete po NS Skupice – Huslík k soutoku Labe s Cidlinou. NS Liblice vás pak dovede kousek od řeky k smutně proslulému Slavníkovskému hradišti. Po procházce se nezapomeňte zastavit na Jiřího náměstí ve vyhlášené cukrárně U Reinvaldů.
 

V Poděbradech se letos otevře nový lázeňský hotel

Hotel CharicelaV první polovině roku 2020 otevřou Lázně Poděbrady nový hotel. Bude se jmenovat Hotel Chariclea, a to po manželce zakladatele lázní, kterým byl Arnošt Filip Hohenlohe. Nový hotel nabídne ubytování 90 klientům, jeho součástí bude moderní balneo provoz, plavecký bazén, saunový svět a wellness centrum.

Hotel Chariclea vzniká přestavbou budovy bývalých centrálních lázní, která byla nevyužívaná. Bude mít čtyři nadzemní podlaží, ve wellness centru budou i masážní bazény, dvě sauny – parní a finská, i Kneippův chodník vhodný pro rehabilitace.
Hotel Chariclea v lázních Poděbrady

Hotel Chariclea v lázních Poděbrady

V roce 2020 otevřely Lázně Poděbrady na lázeňské kolonádě nový hotel s moderním balneo provozem, plaveckým bazénem, saunovým světem a wellness centrem.

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Poděbradský hotel Zámeček

Poděbradský hotel Zámeček

Unikátní architektonický skvost z 20. let minulého století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra Poděbrad. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí moderní komfort ve stylovém prostředí.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Pramen Hohenlohe – tzv. poděbradský

Pramen Hohenlohe – tzv. poděbradský "zámecký"

Pramen Hohenlohe v Poděbradech nalezl pruský proutkař baron Karel Bülow v roce 1905 v zámeckém valu. Je nazýván také zámeckým pramenem. Proutkař jej nalezl na přání tehdejšího vlastníka poděbradského zámku knížete Hohenlohe.

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta.

Lázně Poděbrady – s více než stoletou tradicí

Lázně Poděbrady – s více než stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Hradiště Libice nad Cidlinou – sídlo rodu Slavníkovců

Hradiště Libice nad Cidlinou – sídlo rodu Slavníkovců

Slovanské hradiště na soutoku řeky Labe a Cidliny obýval mocný rod Slavníkovců. Konkurenční rod Přemyslovců roku 995 hradiště i s obyvateli zcela vyplenil. Později bylo hradiště obnoveno, ale pouze jako přemyslovský opěrný bod. Zachovaly se zde zbytky základů staveb a okolím vede naučná stezka.

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas je vyjímečný svou polohou v Poděbradech. Nachází se na lázeňské kolonádě s výhledem na centrální fontánu. Komplex, ve kterém naleznete vše k dokonalé relaxaci se nachází jen 30 min. od Prahy.

Další aktuality