Úvod > Aktuality > Užijte si zimní lázeňské radovánky v Poděbradech

Užijte si zimní lázeňské radovánky v Poděbradech

Vydáno 16. ledna 2019 Lázně a wellness
Při masáži neprochladnete, ve voňavé koupeli nenastydnete. Radovánky po celý týden slibují lázně Poděbrady. Mimo to se můžete ve městě zabavit v Polabském muzeu anebo v Muzeum historie lázeňství. Vyrazit také můžete na procházku do okolí.

Nechte se hýčkat pobytem v lázních

relax lázněŽe už máte zimy dost? Můžete ji strávit příjemně i aktivně a v lázních. Chlad, sníh nebo bláto na vás v Poděbradech nedosáhnou. Společnost Lázně Poděbrady nabízí různě wellness, víkendové, nebo seniorské pobyty, které vám udělají dobře na těle i na duši. Mezi velmi oblíbené balíčky patří například Týden pro ženy (cca 7 000 Kč), Seniorský minirelax na tři nebo pět dní (2 500 - 3200 Kč), Lázně na čtyři dny (cca 5 000 Kč), Relaxace v týdnu na tři dny a dvě noci (2 700 - 3 400 Kč), Víkend pro dva na tři dny a dvě noci (cca 3 500 Kč), Aktivní týden na šest dní a pět nocí (cca 5 900 - 6 400 Kč) či Rekondiční pobyt na dvanáct dní a jedenáct nocí (cca 13 000 Kč). Balíčků je však mnohem více, některé zahrnují celý týden (od 8 000 Kč), některé pobyty pro samoplátce (den od 1 250 Kč). Stačí si jen vybrat.

Procedury ovšem nemusíte vykonávat pouze v lázních. V nabídce jsou i pivní lázně anebo Wellness centrum Oaza, které nabízí unikátní ametystovou saunu, solnou parní lázeň, rehabilitační masáže a příjemné posezení ve stylu marocké čajovny. Také Spa Hotel Felicitas nabízí komplex služeb pod jednou střechou - ubytování, balneorehabilitační centrum, stravování a nové wellness centrum.
 

Kam v zimě v Poděbradech a okolí na výlet

PoděbradyPokud přemýšlíte, kam se z lázní Poděbrady vydat na výlet, nabídneme vám hned několik tipů. Přímo ve městě můžete navštívit zajímavé expozice muzejí. Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál. Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady naleznete ve vestibulu budovy v Centrálních lázní Poděbrady. Expozice se věnuje historii města, prohlédnete si i sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů. Vstupné sem je navíc zcela zdarma.

V každém ročním období bude pěkná procházka lázeňskou kolonádou a parkem, okolo řeky Labe se příjemně projdete po NS Skupice - Huslík k soutoku Labe s Cidlinou. NS Liblice vás pak dovede kousek od řeky k smutně proslulému Slavníkovskému hradišti. Po procházce se nezapomeňte zastavit na Jiřího náměstí ve vyhlášené cukrárně U Reinvaldů.
Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady - lázně se stoletou tradicí

Lázně Poděbrady jsou již více než sto let navštěvovanou destinací s mnoha možnostmi. Příjemné prostředí, poklidná atmosféra kolonády obklopená zelení parku, klidný břeh řeky Labe, stylové kavárny, prestižní kulturní či sportovní události jsou základem pro oblíbenost tohoto lázeňského města.

Poděbradský hotel Zámeček

Poděbradský hotel Zámeček

Unikátní architektonický skvost z 20. let minulého století je zasazen do krásného prostředí lužního lesoparku v blízkosti řeky Labe i centra Poděbrad. Hotel prošel citlivou rekonstrukcí a nabízí moderní komfort ve stylovém prostředí.

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský

Pramen Hohenlohe - tzv. poděbradský "zámecký"

Pramen Hohenlohe v Poděbradech nalezl pruský proutkař baron Karel Bülow v roce 1905 v zámeckém valu. Je nazýván také zámeckým pramenem. Proutkař jej nalezl na přání tehdejšího vlastníka poděbradského zámku knížete Hohenlohe.

Hradiště Libice nad Cidlinou - sídlo rodu Slavníkovců

Hradiště Libice nad Cidlinou - sídlo rodu Slavníkovců

Slovanské hradiště na soutoku řeky Labe a Cidliny obýval mocný rod Slavníkovců. Konkurenční rod Přemyslovců roku 995 hradiště i s obyvateli zcela vyplenil. Později bylo hradiště obnoveno, ale pouze jako přemyslovský opěrný bod. Zachovaly se zde zbytky základů staveb a okolím vede naučná stezka.

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Lázeňský park a moderní kolonáda v Poděbradech

Oáza pro procházky, relaxaci a místo, které vám dovolí nasáknout správnou lázeňskou atmosféru při posezení v některé z kavárniček nebo přímo pod vzrostlými stromy v rozlehlém parku. Kolonáda byla zbudována nad pramenem minerální vody (dříve pramen Boček z Kunštátu).

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady

Lázně v pivovaru Poděbrady se nachází přímo v historické budově poděbradského pivovaru, v prostorách, kde se dříve skladovaly bloky ledu pro chlazení piva. Díky masivnímu zdivu a důmyslnosti našich předků dýchne genius loci tohoto místa na každého návštěvníka.

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech

Polabské muzeum v Poděbradech představuje přírodu, archeologii, historii a lázeňství regionu prostřednictvím stálé expozice Příběh Polabí a expozice Středověký špitál zv. Kunhuta.

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Soukromé muzeum historie lázeňství Poděbrady

Expozice ve vestibulu budovy v Centrálních lázních Poděbrady je věnovaná historii města Poděbrady. Můžete si zde prohlédnout sbírku dobových předmětů, pohledů a dalších sběratelských unikátů.

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Nechte se zlákat bohatou nabídkou nejen wellness služeb. Spa Hotel Felicitas nabízí komplex služeb pod jednou střechou - ubytování, balneorehabilitační centrum, stravování a nové wellness centrum.

Další aktuality

3.3.
2019
Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

Užijte si aquaparky, bazény a vodní radovánky v okolí Prahy

Střední Čechy | Lázně a wellness
16.2.
2019
Jarní prázdniny si užijete v Aquapalace Praha

Jarní prázdniny si užijete v Aquapalace Praha

Střední Čechy | Lázně a wellness
6.2.
2019
Tobogán s virtuální realitou si užijete v Aquapalace Čestlice

Tobogán s virtuální realitou si užijete v Aquapalace Čestlice

Střední Čechy | Lázně a wellness