!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Užijte si zámek Žleby v barvách podzimu

Užijte si zámek Žleby v barvách podzimu

Vydáno 18. října 2019 Památky
Od 12. do 28. října 2019 se o víkendech na zámku Žleby můžete potěšit podzimní výstavou v interiérech. V zámeckých pokojít uvidíte květinová zátiší, barevné podzimní plody a výzdobu laděnou v příjemných tlumených i zářivých odstínech. Podzimní dekorace zpestřuje vybrané interiéry na I. zámeckém prohlídkovém okruhu "Kouzlo romatického zámku".
zámek žlebyKaždý víkend, včetně státního svátku 28. října 2019, můžete přijít na zámek Žleby, kde vás okouzlí interiéry vyzdobené v barvách podzimu. Pestré podzimní dekorace zdobí vybrané interiéry na I. zámeckém prohlídkovém okruhu "Kouzlo romatického zámku".

První prohlídkový okruh je určen pro návštěvníky, kteří chtějí spatřit nejvýznamnější a nejkrásnější zámecké sály a rozsáhlé sbírky knížat z Auerspergu. V rámci I. prohlídkového okruhu několikrát do roka ožívá zámecká kuchyně, nejbližší akce se koná od 26. do 28. října 2019, kdy se kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech postarají nejen o doprovodný program, ale i o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých.

Zámek Žleby je oteřen každý víkend od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné na první porhlídkový okruh stojí 150 korun.
Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby - bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby - kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.