Úvod > Aktuality > Užijte si zámek Žleby v barvách podzimu
Památky

Užijte si zámek Žleby v barvách podzimu

  • Vydáno18. října 2019
Od 12. do 28. října 2019 se o víkendech na zámku Žleby můžete potěšit podzimní výstavou v interiérech. V zámeckých pokojít uvidíte květinová zátiší, barevné podzimní plody a výzdobu laděnou v příjemných tlumených i zářivých odstínech. Podzimní dekorace zpestřuje vybrané interiéry na I. zámeckém prohlídkovém okruhu "Kouzlo romatického zámku".
zámek žlebyKaždý víkend, včetně státního svátku 28. října 2019, můžete přijít na zámek Žleby, kde vás okouzlí interiéry vyzdobené v barvách podzimu. Pestré podzimní dekorace zdobí vybrané interiéry na I. zámeckém prohlídkovém okruhu "Kouzlo romatického zámku".

První prohlídkový okruh je určen pro návštěvníky, kteří chtějí spatřit nejvýznamnější a nejkrásnější zámecké sály a rozsáhlé sbírky knížat z Auerspergu. V rámci I. prohlídkového okruhu několikrát do roka ožívá zámecká kuchyně, nejbližší akce se koná od 26. do 28. října 2019, kdy se kuchtíci a kuchtičky v historických kostýmech postarají nejen o doprovodný program, ale i o zajímavý exkurs do každodenního života na zámku v dobách dávno minulých.

Zámek Žleby je oteřen každý víkend od 9:00 do 16:00 hodin, vstupné na první porhlídkový okruh stojí 150 korun.
Obora Žleby – bílí jeleni a dravci

Obora Žleby – bílí jeleni a dravci

Obora Žleby nedaleko Kutné Hory je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Obora o rozloze cca 121 ha navazuje na park státního zámku Žleby. Její součástí je tzv. ukázková obůrka s prezentací chovů bílých jelenů, expozicí dravců a sov. Dále jsou zde k vidění mufloni, vodní ptáci a další zvířata.

Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.

Další aktuality

Během dvou adventních víkendů se mimořádně otevře zámek Lány

Během stříbrného a zlatého adventního víkendu se mimořádně otevřou dveře zámku Lány na Kladensku široké veřejnosti. Stane se tak ve dnech 9. až 11. prosince a 16. až 18. prosince 2022. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost, jak si prohlédnout reprezentační prostory letního prezidentského sídla! Vstup do zámku je zcela zdarma.
Středočeský kraj | Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Nenechte si ujít svatomikulášské obchůzky v Kouřimském skanzenu

Druhá adventní neděle bude v Kouřimi již tradičně ve znamení Svatomikulášských obchůzek, které jsou v letošním roce připravené ve 12:00 a v 15:00 hodin. Během celého dne budou skanzenem procházet další tajemné adventní postavy, Barborky a Ambrož.
Středočeský kraj | Kultura

Vorařství je v UNESCO! Starobylé tradiční řemeslo bylo zapsáno na Seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva

Ve čtvrtek 1. prosince 2022 bylo na Seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO připsáno vorařství, starobylá tradice spojená se stavbou vorů a jejich plavením po řekách. I když voroplavba jako komerční doprava v souvislosti se stavbou přehrad zanikla, tradice spojené s ní jsou stále živé a předávané mladším generacím. Mimo České republiky o připsání tradice vorařství společně usilovalo šest dalších evropských států: Lotyšsko, Německo, Polsko, Rakousko a Španělsko.
Středočeský kraj | Kultura