Úvod > Aktuality > Užijte si zámecký masopust na Sychrově
Na zámku Sychrov se bude konat již 5. zámecký masopust
"> Na zámku Sychrov se bude konat již 5. zámecký masopust "> Návštevníci Masopustu mají možnost jít také na prohlídku zámku "> Behem prohlídky navštívíte interiéry, které vás vrátí do poloviny 19. století
Zážitky

Užijte si zámecký masopust na Sychrově

  • Vydáno18. ledna 2016
Na zámku Sychrov se bude konat již 6. zámecký masopust, a to v sobotu 23. února od 9:00 hodin. Přijďte se podívat na ukázku lidových řemesel, ochutnat dobroty tradiční zabijačky a hlavně se skvěle pobavit.
Zámek SychrovMasopust byl pro lidi v minulosti oficiálním svátkem hodování, během kterého bylo třeba se dosyta najíst. Pak následoval dlouhý čtyřicetidenní půst.

V době masopustu se na královském dvoře konaly hostiny, ve městech tancovačky, na vesnici vepřové hody. Těm, kdo se slávy nezúčastnil, se posílala bohatá výslužka, kdysi na Moravě zvaná "šperky" a v Čechách "zabijačka". Výslužka většinou obsahovala klobásy, jelítka, jitrnice, ovar a škvarky.

Přijďte si masopustní veselici připomenout na státní zámek Sychrov a užít si pohodový masopustní den, který navíc obohatí folklórní soubory Krkonošský Horal a Horačky. Nabídku obohatí stánek s královskou čokoládou, a protože bude masopust, tak bude stánek pojatý jako čokoládové uzenářství s čokopárky, čokojátrovkou a čokotlačenkou. Nebude chybět ani masopustní průvod. Náladu celé akce podtrhne národopisný soubor Krkonošský Horal z Vrchlabí a folklorní soubor Horačky.Vstupné na akci je pro dospělé 50 a pro děti 30 Kč.

Návštěvníci Masopustu mají možnost jít také na prohlídku zámku, který je otevřen od 10:00 do 14:00 hodin a během prohlídky navštívíte interiéry, které vás vrátí do poloviny 19. století, kdy byl majitelem zámku kníže Kamil Josef Idesbald Filip z Rohanu. V době konání masopustu zve k příjemnému posezení i zámecká oranžérie v parku.
Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Zámek Sychrov – sídlo Rohanů, kam se můžete vydat po celý rok

Novogotický zámek Sychrov, který sloužil jako rezidence původem francouzského rodu Rohanů, znáte z pohádky Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Zámek nabízí 3 návštěvnické okruhy, noční prohlídky, ukázky sokolnictví, koncerty.

Další aktuality