Úvod > Aktuality > Užijte si tradiční Vysočanské vinobraní u Bobové dráhy
Užijte si tradiční Vysočanské vinobraní u Bobové dráhy
"> "> Na vinici Máchalka u Bobové dráhy se chystá další rocník Vysocanského vinobraní a Svatováclavské pouti "> V areálu Bobové dráhy Prosek bude prichystáno posezení u táboráku "> Užijte si Vysocanské vinobraní u Bobové dráhy
Gurmánská turistika

Užijte si tradiční Vysočanské vinobraní u Bobové dráhy

  • Vydáno24. září 2021
Nevíte kam vyrazit v Praze za burčákem? Na Vysočanském vinobraní u Bobové dráhy Prosek na vinici Máchalka vás o víkendu 24. – 25. září čeká víno, hudba a mnoho dalšího. Vinobraní v Praze 9 na Máchalce, je již tradiční podzimní akcí. Atmosféru svátku vína si zde vychutnáte v krásné lokalitě bývalých vinic “Na nebeských horách“ s neokoukaným výhledem na Prahu.
Vinice MáchalkaO víkendu 24. – 25. září se na vinici Máchalka u Bobové dráhy chystá další ročník Vysočanského vinobraní a Svatováclavské pouti. Atmosféru svátku vína si zde vychutnáte v krásné lokalitě bývalých vinic “Na nebeských horách“ s neokoukaným výhledem na Prahu. Těšit se můžete na tradiční vinařské obřady, vystoupení několika hudebních skupin i sobotní průvod z vinice na náves.

Ochutnávku vín, českého i moravského burčáku a specialit z grilu si mohou dospělí a hlavně děti zpestřit bobováním nebo návštěvou lanového parku. Malí návštěvníci si budou moci navíc v areálu Bobovky zdarma zařádit ve skákacím hradu. Zahájení vinobraní proběhne už v pátek odpoledne tradičním vinařským obřadem tzv. zavíráním hory. O víkendu pak bude následovat další program.
Vinice Máchalka ve Vysočanech

Vinice Máchalka ve Vysočanech

Na území mezi pražskými částmi Vysočany a Prosek jsou vinice doloženy již na počátku 12. století, v lokalitě zvané „Pod Prosíkem“. Dnešní jméno vinice získala po svém posledním majiteli, Josefu Máchalovi.

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek – 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás.