Úvod > Aktuality > Užijte si víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem!
Užijte si víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem!
">
Letní sporty

Užijte si víkend rybářských slavností s Jakubem Vágnerem!

  • Vydáno9. září 2016
V Autokempu Merkur Pasohlávky probíhá mistrovství světa v kaprařině. Soutěž v jedinečné atmosféře Pálavských vrchů se koná ve dnech 9. – 17. září 2016, veřejný doprovodný program pro širokou veřejnost je ale přichystán až na dny 16. až 18. září v ATC Merkur Pasohlávky.
RybářMistrovství světa v kaprařině (World Carp Classic) bude na Nových Mlýnech probíhat po celý týden, až do soboty 17. září. Hlavním zázemím je Autokemp Merkur v Pasohlávkách, kde se po skončení závodů můžete setkat s Jakubem Vágnerem. Ten bude vyprávět o svém pobytu v Amazonském pralese, Mongolsku či Kongu. A vždy bude připravena i autogramiáda pro děti i dospělé.

Rybářům se zde představí přední rybářské firmy, mimo jiné Mivardi, Karel Nikl a Polarized. A nenechte si ujít také ukázku norné stěny společnosti Reo Amos. Mimo to budou každý den připraveny skákací hrady, jízda na koňském spřežení, akční ukázky Policie ČR se služebními psy, ukázky výcviku vodících a asistenčních psů, ukázky canisterapie a pasení kačen.

V pátek 9.9.2016 se rybáří zaregistrují. V neděli 11.9. je čeká průvod s vlajkami a zahajovací ceremoniál, od pondělí do následující soboty pak samotný závod. Dvou až tříčlenné týmy, které budou lovit maximálně na čtyři pruty, přijedou z Evropy, ale také z Ameriky či Oceánie. Jedinečnou možnost vidět z blízka, jak se chytají kapři v nejrůznějších koutech světa, však diváci mít nebudou. Závod totiž není veřejný.
 

Na muziku i do rybářské školičky

RybářkaVeřejný doprovodný program přijde na řadu až o víkendu 16. – 18. září, kdy budou večery patřit koncertům: v pátek 16. 9. 2016 vystoupí od 19.00 hod Xindl X a v sobotu 17. 9. 2016 se na pódiu, po vyhlášení vítězů závodu, od 19.00 hod představí Michal David. Po celé tři dny budou probíhat ukázky mushingu, pasení kačen, dogfrisbee, canisterapie a přednášky Jakuba Vágnera.

Roste vám doma malý rybář a chcete položit základní kámen vašemu novému společnému koníčku? Tak to se můžete těšit na oblíbenou dětskou rybářskou školičku, kde vaše malé ratolesti budou vyučovat přední osobnosti z rybářské branže! Do školy se nemusíte nikde přihlašovat, stačí přijít a připojit se k ostatním dětem. Školička bude probíhat po celý víkend, a to mezi 10. a 18. hodinou!
Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny – kaskáda tří vodních nádrží pod Pálavou

Nové Mlýny tvoří soustava tří přehradních nádrží. Horní Mušovská, střední Věstonická, dolní Novomlýnská. Nádrže byly postaveny v 70. letech 20. století, aby zamezily každoročním záplava a zvýšily intenzitu zemědělské výroby.

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů

Autokemp ATC Merkur Pasohlávky u Nových Mlýnů

Autokemp Merkur Pasohlávky na horní Novomlýnské nádrži je jedním z největších kempů v ČR. Kemp je ideální pro rodiny s dětmi, skupiny, školy i jednotlivce.

Další aktuality

29.9.
2022
7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

7 věcí, které nevíte o… T. G. Masarykovi

Jihomoravský kraj | Zážitky
24.9.
2022
Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Moravská vína sklízejí úspěchy doma i ve světě

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
20.9.
2022
Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Oskorušobraní bude o víkendu opět na Travičné

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika