Úvod > Aktuality > Užijte si víkend plný ledu, zábavy a dobrého jídla v Jindřichově Hradci
Užijte si víkend plný ledu, zábavy a dobrého jídla v Jindrichove Hradci
"> Užijte si víkend plný ledu, zábavy a dobrého jídla v Jindrichove Hradci "> Skupiny profesionálu i nadšených amatéru budou tvorit monumentální ledové sochy "> Hotové ledové sochy pak budou zdobit námestí až do jarního tání
Zážitky

Užijte si víkend plný ledu, zábavy a dobrého jídla v Jindřichově Hradci

  • Vydáno19. ledna 2015
Ve dnech 23. až 25. 1. se ve městě Jindřichův Hradec na náměstí Míru pořádá víkend plný ledosochařů, různé zábavy a místních gurmánských specialit s názvem Sochu! Sochej! Sochejme!
Festival Sochu, sochej sochejme!Na jindřichohradeckém náměstí Míru se uskuteční druhý ročník festivalu Sochu! Sochej! Sochejme! Z několika ledových bloků se skupiny profesionálů i nadšených amatérů budou tvořit monumentální ledové sochy. Ledové kvádry jsou za pomoci nejmodernější techniky s dostatečným předstihem přepraveny na místo konání akce, čímž je zabezpečena nezávislost celé akce na rozmarech počasí. Hotové ledové sochy pak budou zdobit náměstí až do jarního tání.

Tím hlavním letošní akce bude tajuplný příběh, který se v mrazivých kulisách bude odehrávat. Příběh letošního ledového sochání se začne rozplétat v sobotu 24. ledna v 17 hodin, tedy tehdy, když za nadcházejícího soumraku řezbáři odloží svá dláta a pilky.

Během víkendových dnů můžete v Jindřichově Hradci pozorovat umělce při práci. Samozřejmostí celého festivalu je pak dostatečně zajištěné občerstvení pro tvůrce i návštěvníky.
Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci

Výstavní prostory Muzea fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci jsou zřízeny v bývalé Jezuitské koleji, která je sama o sobě významnou kulturní památkou.

Další aktuality

29.9.
2022
Podzimní výlovy rybníků 2022

Podzimní výlovy rybníků 2022

Jihočeský kraj | Gurmánská turistika