Úvod > Aktuality > Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava
Užijte si vánocní náladu v Zoo Ostrava
"> Užijte si vánocní náladu v Zoo Ostrava "> Betlém v ostravské zoo "> Zdobení pernícku v zoo
Příroda

Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

  • Vydáno12. prosince 2018
V sobotu 15. prosince se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční předvánoční akce Strojení stromečků v zoo spojená se zpíváním koled u živého betléma, zdobením perníčků a nadílkou pro děti i pro zvířata.
Zoologická zahrada Ostrava – příroda na dosahProgram Strojení stromečků začne v 10 hodin u expozice Na statku, kde najdete i živý betlém. U něj si společně zazpíváte koledy s Hitrádiem Orion. Děti se mohou těšit na živá zvířata a samozřejmě i na malou nadílku. Pro zahřátí se bude podávat teplý vánoční punč (nealkoholický). Po zpívání mohou zájemci nadělit dobroty zvířatům žijícím volně v areálu zoo – přinesenými ozdobami bude možné nazdobit vybrané stromečky v okolí expozice s domácími zvířaty.

Ozdoby doporučujeme vyrobit předem, nejlépe z ovoce a zeleniny, např. jablko na šňůrce, korálky z jeřabin či šípků, vhodná je i lojová koule či kelímek s lojem a zrním. Na ozdobách si v tomto období pochutnají zejména různé druhy ptáků, veverky či srnky.

Program bude pokračovat ve výukovém centru ostravské zoo, kde se mezi 11. a 13. hodinou uskuteční vánoční aktivity s vůní medu připravené členy Základní organizace Českého svazu včelařů Vřesina. Děti si zde budou moci nazdobit medové perníčky a chybět nebude ani prezentace včelařských produktů a výrobků z nich.
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava – příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Novinkou a nejen architektonickou zajímavostí je Voliéra La Pampa Voliéra La Pampa – největší průchozí voliéra v Zoo Ostrava.