Úvod > Aktuality > Užijte si třetí adventní víkend v Českém Krumlově
Nejen, že ochutnáte pecené kaštany, vinnou klobásu, kubu, pravý punc a další dobroty, ale vyzkoušíte si také staroceské zvyky
"> Nejen, že ochutnáte pecené kaštany, vinnou klobásu, kubu, pravý punc a další dobroty, ale vyzkoušíte si také staroceské zvyky "> Užijte si tretí adventní víkend v Ceském Krumlove "> V nedeli zazní od 19:30 hodin v Zámecké jízdárne vánocní mše Jana Jakuba Ryby
Zážitky

Užijte si třetí adventní víkend v Českém Krumlově

  • Vydáno12. prosince 2017
Chcete si vychutnat předvánoční čas v klidu, pohodě a zažít příjemnou adventní atmosféru? Potom přijeďte do Českého Krumlova! Během každého adventního víkendu a o vánočních svátcích se můžete těšit na zajímavý program.
Advent do 7. ledna bude na náměstí Svornosti probíhat staročeský adventní trh, který provoní punč, svařák nebo vánoční cukroví.

Třetí prosincovou sobotu se můžete v rámci klášterního programu těšit na otevření mnoha řemeslných dílen! Přijďte se naučit dovednostem našich předků od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky a vytvořte si společně s vašimi dětmi tradiční řemeslný výrobek. Kromě samotného tvoření lze zakoupit i další předměty, které vyrobili klášterní řemeslníci.

V rámci právě probíhající filmové výstavy Anděl Páně 2 se můžete o adventních sobotách těšit na její rozšíření na Klášterní dvůr formou malého dobového trhu jako z pohádky. Je pro vás připraven klášterní štrůdl, jablečný svařák, horké párky. Další důvod, proč nezůstávat doma a užít si adventní sobotu v českokrumlovských klášterech!

Městské divadlo zase nabídne v neděli 17. 12. od 15:00 hodin zimní pohádku: Malý příběh o Sv. Františkovi, zakladateli celosvětové tradice stavění betlémů. Třetí adventní neděle přinese spoustu zajímavých vánočních zážitků i na dalších místech. Regionální muzeum chystá rozdávání betlémského světla. Prožijte příjemný a klidný adventní týden třeba ve společnosti těchto akcí.
Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu Hradu a zámku v Českém Krumlově

Hradní muzeum v areálu českokrumlovského hradu a zámku je nejstarší dochovanou částí českokrumlovské rezidence. Představuje exponáty ze zámeckých depozitářů a připomíná nejvýznamnější události, vztahující se k rožmberským, eggenberským a schwarzenberským vlastníkům krumlovského panství.

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Egon Schiele Art Centrum – mezinárodní kulturní centrum v Českém Krumlově

Vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m² výměnné výstavy klasického a současného umění 20. století.

Hotel Růže – krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Hotel Růže – krása renesanční architektury a jedinečná gastronomie v Českém Krumlově

Luxusní 5hvězdičkový hotel sídlí v bývalém, nedávno zrekonstruovaném historickém klášteře v centru okouzlujícího Českého Krumlova. V restauracích hotelu Růže porozumíte tomu, jak lze spojit klasické kulinářství s novými trendy kuchařského umění.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Bohaté archeologické, umělecké, řemeslné, etnografické a umělecko-průmyslové sbírky dokumentují historii města Českého Krumlova.

Synagoga v Českém Krumlově

Synagoga v Českém Krumlově

Synagoga v Českém Krumlově je jedna z mála staveb tohoto typu, která přečkala období světových válek i totalitního režimu bez větší úhony. Je vnímána jako fenomén sloužící k porozumění historie prostředí.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

25.11.
6.1.
Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Zazpívat si koledy pod širým nebem, bavit se v průvodu andělů, popíjet punč na nejkrásnějším náměstí… To vše zahaleno do sváteční atmosféry. Advent a Vánoce mají v Českém Krumlově svůj nezaměnitelný půvab.