Úvod > Aktuality > Užijte si tradiční výlov největšího rybníka na Jičínsku – Zrcadla u Kopidlna
Užijte si tradiční výlov největšího rybníka na Jičínsku - Zrcadla u Kopidlna
"> "> ">
Gurmánská turistika

Užijte si tradiční výlov největšího rybníka na Jičínsku – Zrcadla u Kopidlna

  • Vydáno30. října 2019
O víkendu 2. a 3. listopadu 2019 se bude lovit největší rybník Jičínska – Zrcadlo v Mlýnci. Hned ráno hned za svítání roztáhnou rybáři sítě a desítky postav v gumových pláštích a vysokých botách se vydají do studeného rybníka. Pomalu zatáhnou sítě, aby dostali ryby na břeh. Občerstvení bude zajištěno a nebude chybět ani možnost zakoupení ryb na hrázi rybníka.
výlov rybníkaNa 2. a 3. listopad 2019 připravilo Rybářství Chlumec nad Cidlinou výlov rybníka Zrcadlo, největšího rybníka na Jičínsku, který se nachází v obci Mlýnec, nedaleko Kopidlna. Výlov Zrcadla začne v sobotu ráno a dalšími zátahy bude pokračovat i v neděli. Rybáři zde budou ryby nejen lovit, ale také hned na místě prodávat. Zakoupit si můžete kapry, amury a tolstolobiky. Návštěvníci výlovu si také mohou tradičně pochutnat na vynikajících obalovaných kaprech.

Rybník Zrcadlo patří do soustavy Rožďalovických rybníků. Je obklopen mokřady a jedná se proto o významnou ornitologickou a botanickou lokalitu a je významným hnízdištěm mnoha druhů ptáků, včetně orla mořského. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované rybářské slavnosti.
Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Ptačí oblast Rožďalovické rybníky

Mezi nejznámější rybníky patří Zrcadlo u Mlýnce, Pilský rybník u Brodku, Nový rybník u Hasiny a Bučický rybník přímo u Rožďalovic. Rybníky patří do patří do chráněné Ptačí oblasti Rožďalovické rybníky.